Petak, 17. svibnja 2024

Gradski dvoboji

Zadar 2013 i Donat vladari svojega grada

13.02.2024. 11:26

Svega šest utakmica odigrali su mladi zadarski rukometaši i rukometašice proteklog vikenda. Generaciji do 13 godina gostovanje u Trilju je otkazano, tako da su od muških samo najmlađi bili na terenu i to su se igrali lokalni derbiji. Zadarski klubovi međusobno te protiv Biograda. Kao »šefovi« u gradu pokazali su se igrači Zadra 2013, koji su bili bolji od Zadra 1954 (14:13). Oba zadarska kluba bez problema su se »obračunali« s Biograjcima, Zadar 2013 29:6, a Zadar 1954 21:11, no zato je međusobna utakmica bila dramatična.

Marin Sudinja trima pogocima sjajno je otvorio susret za Zadar 2013 te su vodili 3:1 do sedme minute, da bi uslijedila »simultanka« Lucasa Kuštere, na čiji su pogon igrači Zadra 1954 preokrenuli susret i poveli 6:4 te sa 7:5 išli na predah. Deset minuta do kraja susreta otišli su i na ogromnih plus četiri (11:7), ali nakon toga slijedi »uragan« Zadra 2013. Pojavili su se Tin Smajo i Adrian Kardum i počeli okretati susret. U posljednje četiri minute Zadar 1954 imao je »sigurnih« 13:10, no Kardum i Smajo imali su drugačije planove. Tri gola Karduma i jedan Smaje uz sjajne obrambene reakcije te vratara Karla Šimića vraćaju rezultat u egal, 13:13, svega 15 sekundi do kraja. Imali su formalni domaćini napad za pobjedu, ali su izgubili loptu, a Kardum svojim sedmim golom dvije sekunde do kraja donosi veliku pobjedu. Nakon 16 utakmica Zadar 2013 je prvi na ljestvici, dok je Zadar 1954 drugi s dva boda manje. Biograd je posljednji bez bodova.

Još jedan gradski derbi odigran je u režiji igračica Donata i Zadra u generaciji do 15 godina. Donatice su pobijedile 26:17. Od prve minute Donatice su izgledale kao da su u višoj brzini i konstantno zabijale, dok su se Zadranke više mučile u oba smjera. Iako je razlika stalno rasla za Donat, točku na »i« su stavile serijom 6:0 i završnici susreta. Eni Knežević, Katarina Kozulić i Ariana Maria Tabak zabile su po pet pgoodaka za Donat, dok je kod Zadra prvo ime bila Ida Grbić s njih devet. Donat je ovom pobjedom skočio na deveto mjesto lige, dok je Zadar i dalje 11.

Najmlađe igračice Zadra gostovale su u Splitu kod Splita 2010, druge najbolje ekipe u ligi. Upisan je poraz 13:20, a ključna je bila druga trećina susreta koju su Splićanke pobijedile s 11:2. Zadranke su i dalje četvrte u ligi i jako blizu odlaska na završnicu Prvenstva Hrvatske.

U-11, m

ZADAR 2013  29(13)

BIOGRAD  6 (3)

ZADAR – SRC Mocire. Suci: Ivan Malčić i Jakov Rogić (obojica Zadar).

ZADAR 2013: Šimić, Mirčeta 2, Sudinja 2, Končurat 4, Joja 4, Batur 2, Gribć, Šarlija 2, Medić 2, Kapović 8, Smajo, Kardum 2, Šestan 1. Trener: Matija Merhar.

BIOGRAD: F. Pribilović, Bojmić, Panđa, Duvnjak, G. Knez 2, Š. Knez, Erlić 2, Mršić, K. Pribilović 2. Trener: Dražen Petrović.

Sedmerci: Zadar 2013 3 (1), Biograd 0(0).

Isključenja: Zadar 2013 2 minute (Kapović), Biograd 4 minute (Panđa, Erlić).

BIOGRAD  11 (10)

ZADAR 1954  21 (11)

BIOGRAD: F. Pribilović, Bojmić, Panđa, Duvnjak 3, G. Knez, Š. Knez, Erlić 5, Mršić 3, K. Pribilović. Trener: Dražen Petrović.

ZADAR 1954: Pejar, Baković 1, Ivankov, Prtenjača, Peša 1, Anzulović, Ivanac, Miletić, Kotrulja 4, Zubčić, Glavan, Vigo Perić, Vanja Perić 1, Bojmić 7, Kuštera 7, Vidaić. Trener: Robert Nakić.

Sedmerci: Biograd 1 (1), Zadar 1954 1 (0).

Isključenja: Biograd 0 minuta, Zadar 1954 2 minute (Kuštera).

ZADAR 1954  13 (7)

ZADAR 2013  14 (5)

ZADAR 1954: Pejar, Baković 2, Ivankov, Prtenjača, Peša 1, Anzulović, Ivanac, Miletić, Kotrulja 3, Zubčić, Glavan 1, Vigo Perić, Vanja Perić, Bojmić 2, Kuštera 4, Vidaić. Trener: Robert Nakić.

ZADAR 2013: Šimić, Mirčeta, Sudinja 3, Končurat, Joja, Batur, Gribć, Šarlija, Medić, Kapović, Smajo 4, Kardum 7, Šestan. Trener: Matija Merhar.

Sedmerci: Zadar 1954 4 (1), Zadar 2013 2 (2).

Isključenja: Zadar 1954 10 minuta (Peša, Kotrulja, Bojmić, Kuštera 2+2), Zadar 2013 8 minuta 8 (Sudinja 2+2+2, Kardum).

U-15, ž

DONAT  26 (13)

ZADAR  17 (7)

DONAT: Kadija 5, Pešić, Šokota, Banić, A. Knežević 3, E. Knežević 5, Lisica, Valčić, Krizmanić 3, Kozulić 5, Juras, Tumpa, Šajkić, Tabak 5. Trenerica: Tatijana Tabak.

ZADAR: Grubić, Mitroić, Ikić, Grbić 9, Marušić 1, Đuđik, Lončar, Miličević, Bučić 1, Vidaković, Musap Orlović 5, Juričić, Batisić-Šimunič 1. Trener: Žarko Jakšić.

Sedmerci: Donat 4 (3), Zadar 4 (4).

Isključenja: Donat 4 minute (Kadija, E. Knežević), Zadar 8 minuta (Grubić, Bučić 2+2, Batistić-Šimunić).

U-11, ž

Zadar – Split 2010 13:20 (5:5, 2:11, 6:4). Za Zadar su nastupile: Striguljica, Letinić, Marušić 3, Milovac, Jokić 4, Lozančić, Garibović, Dundović 2, Perković 3, Laća 1, Martinović, Miličević. Trener: Žarko Jakšić.