32 C°

Mlađe generacije

Zadar 1954 U-15 osigurao Završnicu

28.05.2024. 15:00

Pretposljednje ligaške obveze odradili su zadarski rukometaši Zadra 1954 i Biograda do 13 godina te Zadra 2013 i Zadra 1954 do 15 godina. Zadrani i Biograjci U-13 su u Ligi za poredak su gostovali u Splitu kod domaćina BM 07 i Splita. Dvije najbolje momčadi ove lige u svim susretima porazile su Zadrane i Biograjce.

Čarobni Jeličić

Porazom od BM 07 Zadrani su otvorili mini turnir u Splitu. Završilo je 17:25 za Splićane koji su krucijalnu razliku napravili početkom drugog poluvremena povezavši osam golova čime su otišli na deset razlike (10:20). Proigrali su nakon te »crne rupe« mladi Zadrani, no za povratak na rezultatski priključak bilo je premalo vremena. Nakon njih na teren su izašli Biograjci i Split, gdje su domaći momci bez ikakvih problema nadigrali momčad Rikarda Baričevića. Splićani su od starta susreta vodili, a serija 3:0 kroz prvi dio, odnosno 4:0 krajem prvog i početkom drugog dijela prelomili su susret.

Odmah nakon utakmice sa Splitom, Biograjci su izašli na teren protiv BM 07. Nakon što su domaćini vodili sa šest razlike (17:11) na poluvremenu činilo se da je neka veća drama gotovo nemoguća. Tako je i izgledalo kroz gotovo cijeli drugi dio, no pet minuta do kraja Biograjci ubacuju u »petu brzinu«. S četiri vezana pogotka svega minutu i pol prije kraja dolaze na samo minus dva (26:28), ali za nešto više od toga nije bilo ni snage ni vremena. Čaroban je u toj utakmici bio Pavao Jeličić koji je zabio čak 15 pogodaka BM-u. Za kraj rukometnih događanja na Gripama Split je vrlo lagano nadigrao Zadar 1954. Završilo je 32:11 u susretu u kojem su Zadrani od samog početka praktički izgubili priliku za pobjedu s obzirom na to da su bez pogotka bili od četvrte do 15. minute.

Četiri pobjede

Rukometaši Zadra 2013 do 15 godina bili su domaćini mini turnira na kojem su uz »druge domaćine«, Zadar 1954, u goste stigli BM 07 i Trogir. Oni su u konačnici kući otišli svaki s po dva poraza u »džepu«. Vrlo čvrstom utakmicom turnir su otvorili Zadar 1954 i Trogir. Gol za gol igralo se do 12. minute kada Zadrani povezuju šest pogodaka, odlaze na plus pet (12:7) i tu prednost čuvaju do posljednjeg sučevog zvižduka. Ipak, Trogirani niti u jednom trenutku susreta nisu dozvolili Zadru lakše »disanje« jer su im stalno bili »za petama«. Stigli su u dva navrata i na samo pogodak zaostatka, ali uvijek je zadarski napad odradio posao kad je to najviše trebalo. Nakon njih domaćini su rutinski odradili posao protiv BM 07. Završilo je plus 13 (31:18) za prvake Dalmacije u čije su se redove ponovno vratili reprezentativci Marko Sudinja i Vice Lušić. Upravo je Sudinja bio prvi strijelac u pobjedi koja ni u jednom trenutku nije došla u pitanje.

Odmah nakon toga domaćini su s 14 razlike protiv Trogira (30:16) završili svoj vikend. Ponovno, pobjeda nije niti u jednom trenutku ugrožena, a sve što im je trebalo učinili su na otvaranju susreta kada su nakon prvih deset minuta igre imali lagodnih 9:1 na semaforu. Prvi strijelac ponovno je bio Sudinja koji je tako postigao 11 pogodaka u dvije utakmice. Ipak, svi su bili raspoloženi jer je tijekom dva susreta čak 14 od 16 igrača u zapisniku barem jednom poentiralo. Dvojac koji nije, bili su vratari. Iznimno važnom pobjedom Zadar 1954 je zaključio natjecanje u Mocirama. Oni su sa sedam razlike (26:19) nadigrali BM 07, a praktički susret su prelomili već kroz prvo poluvrijeme na kraju kojeg su imali pet razlike prednosti (15:10).

S ove dvije pobjede Zadrani pod vodstvom Mate Valčića osigurali su završnicu Prvenstva Hrvatske u Poreču. Dva kola do kraja, u kojima se trebaju podijeliti još četiri boda, Zadrani imaju nedodirljivih šest bodova prednosti nad BM 07 koji je trenutačno peti, prvi ispod »crte«. Ovaj rezultat je samo točka na »i« sjajne zadarske rukometne priče. Od osam rukometnih momčadi kroz sve mlađe generacije, u Poreč odlaze čak njih šest. Naklon do poda svima na odrađenom poslu kroz cijelu sezonu.

U-13, m

Zadar 1954 – BM 07 17:25 (10:13). Za Zadar 1954 su nastupili: Pejar, Baričević Stepanov 2, Kevrić 1, Peša, Gagro 10, Ćoza, Perić, Kundid, Kuštera 3, Grgurev 1, Glavan, Kundid, Bijelić, Prtenjača. Trener: Robert Nakić.

Biograd – Split 16:33 (8:15). Za Biograd su nastupili: Milovac 2, Salamun, Pedisić, Mišulić 2, Duka, Zupčić 2, Jeličić 6, Barbaroša, Morović, Horvat, Ugrinić 4. Trener: Rikardo Baričević.

BM 07 – Biograd 29:26 (17:11). Milovac 2, Salamun 1, Pedisić 1, Mišulić 4, Duka, Zupčić, Jeličić 15, Barbaroša, Morović, Horvat, Ugrinić 3.

Split – Zadar 1954 32:11 (17:4). Pejar, Baričević Stepanov, Kevrić 4, Peša, Gagro 3, Ćoza 2, Perić, Kundid 1, Kuštera 1, Grgurev, Glavan, Kundid, Bijelić, Prtenjača.

U-15, m

Trogir – Zadar 1954 18:21 (9:12). Za Zadar 1954 su nastupili: Pešut, Gospić, Grgić 4, Ćoza, Zupčić 5, Vrkić, Romić, Profaca 4, Medanić, Samaržija, Librenjak 1, Jokić 1, Ivković 2, Buterin, Skočić 4. Trener: Mate Valčić.

BM 07- Zadar 2013 18:31 (7:19). Za Zadar 2013 su nastupili: Pustahija, Šare, Lukić 1, Parić 2, Rogić 3, Šegarić, Sudinja 6, Čoban 4, Lušić 4, Miočić 1, Škifić 4, Čurković, Milovac 1, L. Duvnjak 5, B. Duvnjak, Marčina. Trener: Matija Merhar.

Zadar 2013 – Trogir 30:16 (17:7). Pustahija, Šare 2, Lukić, Parić 2, Rogić 4, Šegarić 3, Sudinja 5, Čoban 3, Lušić 1, Miočić, Škifić 3, Čurković 1, Milovac 1, L. Duvnjak 2, B. Duvnjak, Marčina 3.

Zadar 1954 – BM 07 26:19 (15:10). Pešut 1, Gospić 1, Grgić 5, Ćoza, Zupčić 5, Vrkić, Romić, Profaca 4, Medanić, Samaržija 1, Librenjak 4, Jokić, Ivković 3, Buterin, Skočić 2.