Subota, 27. travnja 2024

premiership

West Ham se lako obračunao s bezidejnim Chelseajem

20.08.2023. 20:46

Nogometaši West Ham Uniteda u susretu su 2. kola engleskog prvenstva na svom terenu svladali Chelsea sa 3-1 (1-1). Domaći su poveli golom glavom Aguerda (7), poravnao je lijepim udarcem Chukwuemeka (28), no u nastavku je Antonio (54) pobjegao obrani gostiju za 2-1, da bi Paqueta (90+6-11m) iz kaznenog udarca u samoj završnici postavio konačni rezultat.

West Ham sada ima četiri boda, dok je Chelsea ostao na jednom. U prvoj utakmici nedjeljnog programa Aston Villa je na svom terenu uvjerljivo svladala Everton sa 4-0 (2-0).

Domaći su do prednosti od 2-0 stigli sredinom prvog poluvremena golovima McGinna (18) i Douglasa Luiza (24-11m), a u nastavku su pobjedu potvrdili Bailey (51) i Duran (75).

Za Aston Villu su ovo prvi bodovi u novoj sezoni, dok je Everton i dalje na nuli. Na čelu su Brighton and Hove Albion i Manchester City sa po šest bodova.