ponedjeljak, 1. srpnja 2024

32 C°

1. ŽNL

Velebit pobjednik zadnjeg kola, Pakoštane tricom i velikom feštom zaključile šampionsku sezonu

28.05.2024. 14:19

Poslije duge i teške sezone, stigao je vikend u kojem smo se oprostili od 1. ŽNL. Nakon osam mjeseci loptanja na zelenim travnjacima diljem županije i 26. odigranih kola, prvak su Pakoštane. Znalo ste to, kao i većina stvari prije posljednjeg kola, no ne šteti ponoviti. Najveći pobjednici posljednjeg kola su Bibinjci i Benkovčani. Bibinje su gostovale na Bićinama u posljednjem ligaškom susretu sezone i pobijedili Polaču 2:1. Domaćini su, ipak, bolje krenuli u susret i u 49. minuti poveli. Mrkić pa je u 64. s bijele točke poravnao rezultat, a tri minute kasnije Gambiraža postavio konačnih 2:1. Ovom pobjedom, uz remi Galovca kod Zlatne luke, Bibinjci su na kraju završili na četvrtom mjestu lige.

Uspjeh Galovca

Galovčani pak, koji su tek ove sezone stigli među županijsku elitu, mogu biti vrlo zadovoljni petim mjestom. U posljednjem su kolu remizirali u Sukošanu 3:3. Domaćini su dva puta vodili, prvo 2:0, a onda i 3:2, no u drugoj minuti sudačke nadoknade na kraju utakmice Kapitanović donosi bod Galovčanima i potvrdu petog mjesta na kraju sezone. Upravo je njegov pogodak i službeno posljednji ove sezone.

Novopečeni prvaci Pakoštanci su gostovali kod Hajduka iz Pridrage i slavili s 3:0. Na pravi sportski način otvoren je susret – špalirom u čast novih prvaka. Pakoštanci su se na tome zahvalili, a potom počeli »trpati«. Prvo je Mate Šarin, prvi strijelac lige, u 13. minuti otvorio golijadu. Knez je u 56. minuti udvostručio vodstvo, a onda je Martin Bačkov, legenda pakoštanskog nogometa, zabio posljednji pogodak u 72. minuti. Pridražani, unatoč ovom porazu, ne mogu biti nezadovoljni sezonom koji su na kraju okončali na trećem mjestu. Prilično kvalitetno Pridražani su izgledali tijekom cijelog proljeća, a učinili su i ono najbitnije – nadigrali izravne konkurente Galovac (2:1) i Bibinje (2:1).

Sabunjar iz Privlake, pobjedonosno je okončao sezonu. Rutinski su Privlačani slavili u Crnom kod Dalmatinca s 3:0. Dvostruki strijelac bio je prvi topnik i kapetan momčad Zvonimir Glavan. Treći gol djelo je Roka Kovača.

Velebitska bura

Uz pomoć orkanskog vjetra kodnog naziva Mladen Jarmanović, Velebit je u posljednjem kolu lige »odletio« do sedmog mjesta lige. Upravo je Jarmanović postigao dva pogotka, u 86. i 88. minuti protiv Nove zore čime su nadigrali glavnog konkurenta u borbi za to sedmo mjesto. Išao im je »na ruku« i poraz Škabrnje ‘91 od Dragovoljca te su tako i njih preskočili na prvenstvenoj ljestvici. Na Vlačinama je završilo 3:1 za momčad iz Poličnika. Butić je domaćine doveo u vodstvo sredinom drugog dijela, no u posljednjih 15-ak minuta Čavrag jednom i Letina dvaput zabijaju za Dragovoljac i odnose pobjedu.

Najviše pogodaka vidjeli su gledatelji u Zadru, gdje je Abeceda sporta ugostila Zemunik. Završilo je 5:2 za Sportaše koji su prvo morali »loviti« rezultat. Zemuničani su pogotkom Dominika Buljata s bijele točke u desetoj minuti stigli u vodstvo. Strašan je bio odgovor Sportaša. Vujević je pogotcima u 28. i 36. minuti okrenuo rezultat, a onda je Matak u 60. minuti podigao na dva razlike. Ivan Buljat je u 75. minuti smanjio rezultat, no do veće neizvjesnosti nije došlo jer je dvije minute kasnije Žilić vratio na dva razlike, a onda svojim drugim golom u 81. minuti zaključio sezonu.

POLAČA  1

BIBINJE   2

POLAČA – Igralište Bićine. Sutkinja: Martina Matijević. Pomoćnici: Lerga i Zdrilić. Strijelci: 1:0 I. Prtenjača (49’), 1:1 Mrkić (64’ – 11 m), 1:2 Gambiraža (67’).

POLAČA: Mate Čirjak, Mihael Čirjak (od 46’ Vrankulj), L. Prtenjača, Bašić, Čakarun, Bobanović (od 69’ Luka Erlić II), Ražnjević, Čačić, I. Prtenjača, Luka Erlić. Trener: Joso Vulić.

BIBINJE: M. Lisica, Frleta, Režan, D. Lisica, Mrkić, Jurjević-Adžić, E. Lisica, Delija, Milanović, Ukalović (od 84’ Bugarija), Gambiraža. Trener: Kristijan Tuta.

HAJDUK  0

PAKOŠTANE  3

PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina. Sudac: Josip Gržeta. Pomoćnici: Žilić i Mijić. Strijelci: 0:1 Šarin (13’), 0:2 Knez (56’), 0:3 Bačkov (72’).

HAJDUK: Š. Klapan, Mažar, Gospić, Remšak (od 72’ M. Klapan), Zubčić, Buljat, Čulina, Kokić, Viduka, Kralj, Narančić. Trener: Marko Moravčić.

PAKOŠTANE: T. Knez, Stojanov, Crnjak (od 56’ Kukin), Šarin (od 85’ Banđen), M. Knez, Maksan, De Araujo Jr., Vulin, Kazija, F. Bačkov, Kurtov (od 57’ M. Bačkov). Trener: Jugo Dominis.

VELEBIT   2

NOVA ZORA   0

BENKOVAC – Gradski stadion Benkovac. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: Čirjak i Bačić. Strijelci: 1:0 Jarmanović (86’), 2:0 Jarmanović (88’).

VELEBIT: N. Brkljača, Josić-Jurjević, Šitum, Šušak, Guzić (od 46’ Jarmanović), J. Bačić, L. Brkljača, Filipović, Rašić, M. Bačić, Rosić (od 60’ Mikulić). Trener: Šime Kardum.

NOVA ZORA: Demo, Pavlović (od 70’ Lovre Batur), Gašpar, Bezinović, Pelicarić, Luka Batur, Ninčević, Horvat, G. Batur, Dražina, S.-M. Batur. Trener: Josip Lončar.

Crveni karton: Demo (82’).

ABECEDA SPORTA  5

ZEMUNIK  2

ZADAR – Igralište SC Višnjik. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Sinovčić i Žilić. Strijelci: 0:1 D. Buljat (10’ – 11 m), 1:1 Vujević (28’), 2:1 Vujević (36’), 3:1 Matak (60’), 3:2 I. Buljat (75’), 4:2 Žilić (77’), 5:2 Žilić (81’).

ABECEDA SPORTA: J. Škara, B. Škara, Marić, Matak, Dokoza (od 60’ Crnjak), Vujević (od 69’ Žilić), L. Škara (od 46’ Dunatov), Surać, Ivčević, Ivković (od 46’ Župan), Šarić (od 46’ Buljat). Trener: Stipe Pavičić.

ZEMUNIK: Paleka, Šare, Lovre Lučić, Baždarić, Jurkin (od 69’ Tokić), D. Buljat, Marušić (od 46’ Brkić), Marojević, I. Buljat, Mandić, Leonardo Lučić. Trener: Vlado Mandić.

ZLATNA LUKA  3

GALOVAC  3

SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Sudac: Tadija Babić. Pomoćnici: Župan i Lerga. Strijelci: 1:0 Orlović (16’ – 11 m), 2:0 Kevrić (22’), 2:1 Kožul (37’), 2:2 Burčul (49’), 3:2 Torbarina (60’), 3:3 Kapitanović (90+2’).

ZLATNA LUKA: Žilić, L.-M. Labus, Babić, Martinović, Marić (od 46’ I. Sudinja (od 55’ Torbarina)), Orlović, Kevrić (od 64’ J. Sudinja), Jakušić, Čanković, B. Labus, Miočić. Trener: Šime Ivković.

GALOVAC: Vrkić (od 46’ V. Jovančević), Ninčević, Vukorepa, H. Jovančević, Kožul (od 64’ Čirjak), L. Burčul, Jurac, Šarić, R. Burčul, Kapitanović, Katuša (od 46’ Smokrović). Trener: Alen Vedrić.

ŠKABRNJA ‘91  1

DRAGOVOLJAC  3

ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Sudac: Slave Čirjak. Pomoćnici: Narančić i Vrkić. Strijelci: 1:0 Butić (58’), 1:1 Letina (74’), 1:2 Čavrag (81’), 1:3 Letina (87’).

ŠKABRNJA ‘91: J. Škara, Crnjak (od 70’ Lučić), Jurić (od 46’ Žilić), Butić, Ivković, Vuković (od 57’ Bilaver), Š. Škara (od 84’ Jurić), K. Škara, Smokrović, Knežević, K. Bilaver (od 57’ F. Bilaver). Trener: Josip Butić.

DRAGOVOLJAC: Predovan, Barić, Petričević (od 56’ Jović), Surać (od 16’ Čavrag), Šušić, Bašić, Vujević, Ukalović (od 56’ Zdrilić), Alić, Letina, Modrić. Trener: Elvis Katuša.

DALMATINAC  0

SABUNJAR  3

CRNO – Igralište Stanko Baričević-Šole. Sudac: Tomislav Kuman. Pomoćnici: Čulina i Galac. Strijelci: 0:1 Glavan (25’), 0:2 Glavan (30’), 0:3 Kovač (62’).

DALMATINAC: Vulić (od 46’ Babić), Vukšević (od 39’ Zdrilić), Grabovac, Vulić, Krešić, Perić, Marić, Čakarun, Brzoja, Slaviček (od 21’ Ročak), Jović. Trener: Ivan Grgurović.

SABUNJAR: Viduka, Lipotica, Vukšević, Dunić, Begonja, Sopjana (od 65’ Surić), Glavan, Kovač, J. Jurlina, M. Jurlina (od 73’ Mustać). Trener: Jurica Lonić.