Mali nogomet

Varoš i Kontrol Biro bliže velikom finalu

Autor: Juraj Vunjak

08.05.2024. 12:32

U prvim utakmicama polufinala Prve lige Udruge za mali nogomet Zadarske županije Varoš i Kontrol Biro potvrdili su status favorita protiv Stanova i Raštana Kanele te pobjedama stekli prednost pred uzvratne dvoboje, koji su na rasporedu u subotu 11. svibnja. Kontrol biro je protiv Raštančana ušao puno konkretnije i odlučnije u utakmicu i poveo 3:0 zahvaljujući Mariju Pedišiću. Kanela se pokušavala vratiti, te je golom Škugora dobila nadu, međutim, nije se uspjela do kraja stabilizirati te je primila još jedan gol za konačnih 4:1. U 16. minuti kod Kontrol biroa isključen je Josip Anić, na trenutke se činilo da bi to mogao biti trenutak za povratak Kanele u igru, međutim KB se uspio obraniti.

Varoš je slavila protiv Stanova 4:2, premda nije najbolje počela utakmicu. Stanovi su se od početka utakmice postavili hrabro, izašli u visoki presing i takva igra donijela im je vodstvo od 1:0 (Toni Bugarija). Varoši je nakon toga zbila redove te vrlo brzo došla do preokreta golovima Denija Kolege i Karla Klarina. Na početku drugog dijela Kolega je povećao prednost Varoši na 3:1, a samo minutu iza toga i na 4:1. U 25. minuti Šime Jakušić je iskoristio svoj odličan udarac u 25. minuti te je matirao vratara Rafaela Baričića za 4:2. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako je bilo prilika s obje strane. Stanarci imaju za čime žaliti zbog brojnih promašaja, ali minus dva nije nedohvatljivo u uzvratu.

Odigrano je i prvo kolo kvalifikacija za Prvu ligu, u kojima su tri boda osvojili Kontra Taxi Rogić i Sukošan. Iako oslabljeni, taksisti su dominirali cijeli susret i uvjerljivo porazili Škabrnju s 8:3, uz tri gola Lovre Bubala i dva Bruna Orlovića. U drugoj utakmici ovogodišnji drugoligaš Sukošan je iznenadio Plovaniju i pobijedio 3:2 i to nakon dva gola zaostatka. Sukošanci su se ispromašivali u prvih 20 minuta, u kojima su vratar Dražen Ban i vratnice spašavali Plovaniju. Ipak, nakon pola sata igre bilo je 2:0 za Plovaniju (Brajković, Junaković), te se činilo kako sve ide po prognozama. No u posljednjem kvartalu utakmice kreće sukošanski uragan, Filip Smolić bio je precizan iz kaznenog udarca, dok je Boris Labus dvaput svladao protivničkog vratara Tomana čime je prednost uhvaćena i preskočena, a sukošanska fešta mogla je početi.

Polufinale Prve lige

VAROŠ ZDC   4

STANOVI   2

Suci: Mateo Šimunov, Mario Lulić. Strijelci: 0:1 Bugarija (6’), 1:1 Kolega (17’), 2:1 Klarin (18’), 3:1 Kolega (21’), 4:1 Kolega (22’), 4:2 Jakušić (25’).

VAROŠ ZARA DENTAL CENTAR: Barešić, Kresović, Čurjurić, Kolega, Klarin, D. Župan, Š. Župan, Jurlina, Oljica, Jurjević-Adžić, Perišić. Voditelj: Mario Vukić.

STANOVI: Dražević, Jakušić, Sentić, Banović, Popov, Mikulić, Žuža, Bugarija, Perica, Pedić. Voditelj: Tomislav Zelić.

KONTROL BIRO   4

RAŠTANE K.   1

Suci: Krešimir Zrilić, Mateo Šimunov. Strijelci: 1:0 Pedišić (17’), 2:0 Gambiraža (24’), 3:0 Kresović (25’), 3:1 Škugor (29’), 4:1 Pedišić (39’).

KONTROL BIRO TEATRO BAR: Pinčić, Kresović, Zanki, Anić, Genda, Gambiraža, Pedišić, Šušić, Viduka. Voditelj: Dino Kevrić.

RAŠTANE KANELA: Mršić, Colić, Stojanov, S. Čirjak, M. Čirjak, Žumberac, Škugor, Rubelj, Kuman, Pavlović. Voditelj: Luka Zrilić.

Kvalifikacije za Prvu ligu

ŠKABRNJA   3

KONTRA TR  8

Suci: Krešimir Zrilić, Mateo Šimunov. Strijelci: 0:1 Orlović (7’), 1:1 Škara (14’), 1:2 Karamarko (15’), 1:3 Modrić (16’), 1:4 Bubalo (20’), 1:5 Orlović (21’), 2:5 F. Bilaver (22’), 3:5 I. Bilaver (23’), 3:6 Bubalo (24’), 3:7 Župan (27’), 3:8 Bubalo (39’).

ŠKABRNJA: I. Škara, Lučić, Š. Škara, F. Škara, I. Bilaver, Jurić, Brkić, Butić, F. Bilaver, Župan.

KONTRA TAXI ROGIĆ: Žuža, Modrić, Grancarić, Orlović, Bubalo, Župan, Dujmović, Karamarko. Voditelj: Toni Galov.

PLOVANIJA TC  2

SUKOŠAN   3

Suci: Mateo Šimunov, Tadija Babić. Strijelci: 1:0 Junaković (25’), 2:0 Brajković (30’), 2:1 Smolić (32’), 2:2 Labus (34’), 2:3 Labus (37’).

PLOVANIJA TEGULA CENTAR: Ban, Glavan, Srzić, Brajković, Tino Junaković, Toni Junaković, Tomić, Matak, Čirjak, Zdrilić. Voditelj: Alen Juričić.

SUKOŠAN: Dijan, Rogoznica, Nosić, Sudinja, Drobnjak, B. Labus, L. Labus, Grdović, Smolić, Čanković. Voditelj: Nino Grdović.