Foto: Pixabay
Najbolji tenisač svijeta Talijan Jannik Sinner i ovogodišnja wimbledonska finalistica Amerikanka Amanda Anisimova posljednji su četvrtfinalisti u pojedinačnoj konkurenciji na US Openu u New Yorku. Sinner je prepustio svega tri gema (6-1, 6-1, 6-1) Kazahstancu Aleksanderu Bubliku, jedinom igraču, osim Carlosa Alcaraza, koji ga je u ovoj sezoni uspio pobijediti.
Bilo je to u finalu turnira na travi u Halle. Talijanova ‘osveta’ je bila brza, meč je trajao samo 81 minutu.
“Dobro se znamo, imali smo žestokih bitaka. On je imao težak zadnji meč i kasno je završio. Danas je lošije servirao nego što to obično čini pa sam uspio doći do ‘breaka’ u svakom setu, što mi je donijelo dodatnu dozu samopouzdanja”, rekao je Sinner nakon svog prvog večernjeg meča na stadionu Arthur Ashe ove godine.
“Večernji mečevi su drugačiji, jer privlače malo više pozornosti i to se osjeti. Drugačiji je osjećaj i oko terena. Vrlo je glasno. Meni je ovo bio prvi večernji meč ove godine. Bilo je ugodno.
Poseban je osjećaj i osjećam se vrlo povlašteno kad u večernjem terminu izlazim na najveći stadion na kojem igramo”, izjavio je branitelj naslova koji će za mjesto u polufinalu igrati protiv 10. nositelja, sunarodnjaka Lorenza Musettija.
“Lorenzo je jedan od najtalentiranijih tenisača. Veselim se tom meču. Iz perspektive Talijana, odlično je što ćemo imati jednog talijanskog tenisača u polufinalu”, poručio je Sinner.
Amanda Anisimova je bila jednako nemilosrdna protiv Brazilke Beatriz Haddad Maije pobijedivši ju sa 6-0, 6-3 za 75 minuta.
“Odlično je vratiti se na ovaj teren nakon tako mnogo vremena. Volim igrati na velikim pozornicama. Jednostavno uživam u tome”, izjavila je Anisimova koja se prvi put u karijeri probila do četvrtfinala na US Openu, gdje joj je prijašnji najbolji rezultat bilo 3. kolo do kojeg je stigla prije pet godina.
No, kad je posljednji put bila na velikoj pozornici, nije se dobro provela. Poljakinja Iga Šwiatek ostavila ju je bez gema u wimbledonskom finalu na središnjem terenu All England Cluba. Nešto manje od dva mjeseca nakon dvoboja koji je završila u suzama, 24-godišnja Amerikanka je dobila priliku za uzvrat.
“Tko bi pomislio da ćemo se sresti ponovno tako brzo? Baš sam uzbuđena. Bit će to odličan meč… Nadam se da će ovaj put tako biti”, poručila je Anisimova.
Autor: Hina
najnovije
najčitanije
Zadar
paklene vrućine
Toplinski val u Hrvatsku donio temperature i do 37 stupnjeva. Crveno upozorenje na cijeloj obali
Zadar
UKORAK S VREMENOM
Uslugom »Moja Čistoća« informirajte se i lakše upravljajte računima već danas!
Zadar
špica
[FOTO] VRUĆA SUBOTA Unatoč paklenim vrućinama, Poluotok je vrvio ljudima. Donosimo djelić atmosfere
Zadar & Županija
OD PONEDJELJKA
KAZNE DO 13 TISUĆA EURA Grad Nin kreće u uklanjanje ilegalnih naprava za sidrenje
Hrvatska
prijatelji životinja
U Zagrebu održan prosvjed za prava životinja: ‘Dosta je šutnje i nečinjenja’
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda