POBJEDA TOTTENHAMA

Spursi nastavili niz nepobjedivosti: Srušili su Crystal Palace na Selhurst Parku

Autor: Robert Hrkać

28.10.2023. 08:29

Tottenham je nastavio svoj niz nepobjedivosti u Premier ligi. Naime, Spursi su sinoć na Selhurst Parku svladali Crystal Palace 2 : 1, čime su se odvojili na pet bodova prednosti na vrhu ljestvice. Nakon siromašnog prvog dijela u kojoj smo vidjeli jako malo akcije, Son, Maddison i društvo su ubacili u brzinu više početkom drugog poluvremena, a do pogotka su stigli u 53. minuti.

Sjajni Maddison je poslao loptu prema petercu koju je u svoju mrežu skrenuo branič Joel Ward. Tottenham je u 66. minuti povećao prednost preko Sona, a asistenciju je upisao Brennan Johnson – Velšanin koji je ovo ljeto osnažio momčad Angea Postecogloua.

Domaćin je do utješnog pogotka došao u sudačkoj nadoknadi, kada je Ayew snažnim udarcem probio Vicarija. Tottenham sada ima 26 bodova, drugi je City s 21 koliko ima i trećeplasirani Arsenal, s time da potonji klubovi imaju utakmicu manje. Crystal Palace je ostao na 11. mjestu.