Druga i treća liga

Šest golova Dominika Bačića za UN Tornado

Autor: Juraj Vunjak

10.04.2024. 11:31

U 25. kolu Druge lige Udruge za mali nogomet Zadarske županije vodeći sastav Vrsi Riba nekretnine, koji je odavno potvrdio povratak u Prvu ligu, remizirao je s Krnezom 3:3. Jedan pogodak za vršku momčad postigao je Perinić, a Ivan Žmire je dvaput svladao protivničkog vratara. Među strijelce Krneze upisali su se Babić i Čolak, dok je vrški igrač Marić poslao loptu u vlastitu mrežu. Krneza će sezonu zaključiti s 34 boda, što joj vrlo vjerojatno neće biti dovoljno za kvalifikacije za Prvu ligu.

Osim Vrsi u slavljeničkom raspoloženju je i Sveti Ante Zrilić nekretnine, povratnik u Prvu ligu, koji je u 25. kolu s 4:2 slavio protiv Zadranke, uz dva gola Mihaela Viduke. Do važnih bodova u borbi za izbjegavanje kvalifikacija za ostanak stigli su igrači Poljica Briga, koji su s 5:4 svladali Mali Pariz. Na poluvremenu je bilo 4:0 za Poljica Brig, Bibinjci su se vratili na 4:3, u 31. minuti da bi Ante Atelj svojim drugom golom u 35. minuti povisio na 5:3. Minutu kasnije Brekalo smanjuje na 5:4, ali se rezultat više nije mijenjao. Dva gola za pobjednički sastav postigao je i Valentino Beretin. Poljica su sa 6:2 iznenadila trećeplasiranu Škabrnju.

Druga liga: Mali Pariz – Poljica Brig 4:5 (Pedić 22’, Duvančić 26’, Režan 31’, Brekalo 36’/Beretin 4’, 6’, Atelj 10’, 35’, Dundović 20’), Krneza – Vrsi Riba 3:3 (Marić – ag. 3’, Babić 19’, Čolak 23’, Žmire 6’, 15’, Perinić 28’), Zadranka – Sveti Ante Zrilić 2:4 (Gobin 25’, Ivuša 40’/Viduka 5’, 22’, Tokić 28’, Mandić 32’), Škabrnja – Poljica 2:6 (Bilaver 39’, 40’/Kojić 13’, 29’, Gambiraža 16’, 40’, Milković 22’, Torbarina 25’).

U 25. kolu Treće lige UN Tornado je potvrdio status favorita i deklasirao Albatros sa 6:1. Sjajni Dominik Bačić postigao je svih šest pogodaka za pobjedničku momčad. Tornado je već potvrdio da kao prvak ide u Dugu ligu. U viši rang će i doprvak Termin, koji je s 5:0 slavio protiv Zemunika (po dva gola Tomislava Čavraga i Ivana Šimičevića). Zadnje kolo tako nudi revijalni derbi između Tornada i Zemunika. Bez obzira na poraz (4:2) od Slivnice Smiljevac će u kvalifikacije za Drugu ligu, koje će dočekati s tri vezana poraza. Kvalifikacije je dohvatila i Paklenica, koja je ne tako davno igrala i Prvu ligu. Paklenica je u derbiju podvelebitskih momčadi sa 6:4 svladala Jasnice i ispratila susjede u Četvrtu ligu. Ante i Frane Jukić postigli su po jedan pogodak za starigradski klub, dok je najbolji bio Josip Jukić koji je čak četiri puta zatresao protivničku mrežu. Razigrao se Kolan koji je svladao Privlaku 2017 s 5:3 za četvrtu pobjedu zaredom. Tako su Privlačani nakon dva poraza zaredom ostali bez kvalifikacija za viši rang. Pag je s 4:2 svladao Briševo i učvrstio se na šestom mjestu. Uoči zadnjeg kola ostala je još dvojba tko će, uz Deportivo la Murvicu, u kvalifikacije za ostanak u ligi.

Treća liga: Zemunik – Termin CB EX 0:5 (Čavrag 7’, 36’, Tomrecaj 19’, Šimičević 23’, 29’), Paklenica – Jasenice 6:4 (A. Jukić 4’, J. Jukić 20’, 31’, 39’, 40’, F. Jukić/Baričević 5’, Šarlija 21’, Božić 30’, 37’,), UN Tornado – Albatros 6:1 (Bačić 8’, 13’, 14’, 17’, 34’, 38’/Fuzul 18’), Privlaka – Kolan 3:5 (Kolanović 10’, Vukoša 12’, Glavan 37’/Mirčić 3’, 19’, 39’, Čemeljić 16’, Oliverić 36’), Pag – Briševo 4:2 (Crljenko 9’, 38’, Šćrbec 15’, 24’/Paleka 23’, Ružić 28’), Smiljevac – Slivnica 2:4 (Dundović 7’, 17’/Kalac 5’, L. Lerga 21’, Brkljača 25’, A. Lerga 38’).