Dječji rukomet

Šest pobjeda u šest utakmica za kraj godine

Autor: Alen Plahinek

19.12.2023. 13:34

Službeno je gotovo za ovu godinu. Svi mlađi uzrasti odradili su sve što su trebali za 2023. godinu, a posljednji su svoje zadatke izvršili najmlađi rukometaši i rukometašice do 13 godina, a godina je završena na perfektan način. U šest utakmica zadarski rukometaši i rukometašice ostvarili su šest pobjeda.

Generacija do 11 godina RK Zadar 1954 bila je domaćin Zadru 2013, Dugopolju i Kamičaku. Domaćini su prvo s 18:11 bili bolji od Dugopolja, a onda ubrzo nakon toga s 29:19 »srušili« Kamičak. Na pogon Lucasa Kuštere Zadrani su protiv Dugopolja napravili razliku, mladi Kuštera zabio je tri od prva četiri pogotka za Zadar na susretu. Zabili su Zadrani osam pogodaka u nizu i mirno kontrolirali susret, a u finišu gosti su samo malo smanjili razliku. Druga je utakmica bila puno izjednačenija, a do osjetnije prednosti Zadrani su stigli tek sredinom prvog dijela kada su napravili seriju 5:1. Nakon toga održavali su prednost koja je otišla »u nebo« početkom drugog dijela, a u završnici gosti su opet smanjili na »samo« minus deset.

Zadar 2013 također je slavio bez ikakvih poteškoća, protiv Dugopolja plus 12 (27:15), a protiv Kamičaka plus 13 (30:17). Mladići Matije Merhara protiv jednih i drugih odradili su sve što treba u prvoj četvrtini utakmice. Protiv Dugopolja bilo je 7:3, a protiv Kamičaka 9:4 nakon malo više od uvodnih deset minuta. I u jednom i u drugom slučaju prednost je nakon tog perioda nastavila rasti. Adrian Kardum s ukupno 19 pogodaka bio je najefikasniji u susretima.

Zadranke su gostovale u Kninu, gdje su s 29:17 »razbile« Opuzen, a onda i s 27:17 Jerkovac. Fenomenalno su izgledale Zadranke u utakmici protiv Opuzena u kojoj su nakon deset i pol minuta imale plus devet na semaforu (11:2). Ostatak utakmice bio je samo »trening« za Zadranke. Protiv Jerkovca priča je bilo slična, međutim nakon sjajnog starta na poluvrijeme se išlo sa »samo« plus četiri (10:6). U drugom je poluvremenu Zadranke su primijenile »filozofija« dva zabijena gola za jedan primljeni pa je razlika samo rasla. Prvo ime Zadranki u Kninu bila je Ida Grbić koja je zabila 21 pogodak.

U-11, m

Zadar 1954 – Dugopolje 18:11 (8:2). Za Zadar 1954 su nastupili: Pejar, Baković 2, Prtenjača, Peša 1, Anzulović, Ivanac, Kotrulja 8, Zubčić, Glavan, Vigo Perić, Kundid, Vanja Perić, Bojmić 3, Kuštera 4, Dušević, Vidaić. Trener: Robert Nakić.

Kamičak – Zadar 1954 19:29 (11:16). Pejar, Baković 2, Prtenjača 1, Peša 4, Anzulović, Ivanac 1, Kotrulja 10, Zubčić, Glavan, Vigo Perić, Kundid 4, Vanja Perić, Bojmić 5, Kuštera 1, Dušević 1, Vidaić.

Dugopolje – Zadar 2013 15:27 (5:12). Za Zadar 2013 su nastupili: Šimić, Jokić, Mirčeta 1, Sudinja 7, Končurat, Joja, Batur 4, Šarlija 1, Medić, Grbić, Kapović 4, Smajo, Jokić, Kardum 9, Šestan 1. Trener: Matija Merhar.

Zadar 2013 – Kamičak 30:17 (14:10). Šimić, Jokić, Mirčeta 2, Sudinja 9, Končurat, Joja, Batur, Šarlija, Medić, Grbić, Kapović 2, Smajo 6, Jokić 1, Kardum 10, Šestan.

U-13, ž

Opuzen – Zadar 17:29 (6:15). Za Zadar su nastupile: Marnika, Musap Orlović 8, Grbić 7, Marušić 4, Perković 1, Miličević 3, Prtorić, Vidaković 5, Špralija, Juričić 1. Trener: Žarko Jakšić.

Zadar – RK Jerkovac 27:17 (10:6). Marnika, Musap Orlović 8, Grbić 14, Marušić 1, Perković, Miličević 1, Prtorić 1, Vidaković 2, Švorinić, Juričić.