15 C°

FA Cup

Premierligaši lagano stigli do osmine finala

28.01.2023. 16:33

Engleski premierligaši Leeds i Leicester uspješno su obavili gostovanja u četvrtom kolu engleskog FA kupa te su izborili prolaz u osminu finala.

Leeds je vrlo jednostavno svladao trećeligaša Accrington s 3-1. U prvom poluvremenu strijelac je za Leeds bio Harrison u 23. minuti, dok su u nastavku vodstvo podebljali Junior Firpo u 66. i Sinisterra samo dvije minute kasnije. Počasni pogodak za domaćina dao je Adekoya devet minuta prije kraja.

Leicester se više mučio na svom putu prema osmini finala, a pobijedio je četvrtoligaša Walsall tek s 1-0. Pogodak odluke postigao je Iheanacho u 68. minuti, s tim da Belgijanac Tielemans odmah na startu drugog poluvremena nije realizirao jedanaesterac za Leicester.

U petak, u velikom derbiju ove faze FA kupa, Manchester City je na svom Etihadu, golom Akea, pobijedio Arsenal 1-0.

U nedjelju se sastaju Brighton – Liverpool, Stoke – Stevenage i Wrexham – Sheffield United, dok je u ponedjeljak na rasporedu dvoboj Derby County – West Ham.