Petak, 29. ožujka 2024

21 C°

Prvijenac

Portugalski velikan bio je dvaput prvak Europe, no tek sada je osvojio svoj prvi Liga kup

29.01.2023. 08:15

Porto je u finalu svladao Sporting 2:0

LEIRIA Porto je u subotu prvi put u svojoj povijesti osvojio portugalski Liga kup pobjedom u finalu protiv lisabonskog Sportinga (2-0) na stadionu u Leiriji.

Momčad Sergia Conceiçaa povela je preko Kanađanina Stephena Eustaquia u 13.minuti, a nakon što je Sportingu isključen Paulinha (72), Porto je u završnici utakmice dovršio posao pogotkom glavom Ivana Marcana (86.).

Tako je FC Porto konačno osvojio ovaj trofej nakon svog petog finala u natjecanju.

U domaćem prvenstvu Porto je treći, osam bodova iza vodeće Benfice i jedan iza drugoplasirane Sporting Brage.