9 C°

PLIVANJE

Plivački maraton Sukošan 2023.: Mariji Bondarenko ukupna ženska pobjeda

23.08.2023. 16:00

Klub daljinskog plivanja Donat, u suradnji s Općinom Sukošan, organizirao je Plivački maraton Sukošan 2023. Čak 86 plivača i plivačica natjecalo se u dvije utrke, Mali maraton na 1750 metara te Kup Dalmacije na 3750 metara. Obje utrke počele su na velikom mulu u Sukošanu, a završavale su na mulu na plaži Makarska. KDP Donat nastupio je s ukupno 16 plivača i plivačica. U glavnoj trci najbrži je bio Grgo Mujan (KDP Split) s vremenom 49 minuta i 19 sekundi. Njegova pobjeda nikoga nije iznenadila jer se radi o vrlo kvalitetnom plivačkom maratoncu, koji je praktički »do jučer« držao i rekord maratona Zadar – Preko. Drugo, treće, četvrto i peto mjesto pripalo je članovima Donata. Uz Mujana na postolju su se našli još Maksym Klys (51:13) i Pavao Margetić (52:06).

Klys je ujedno bio i pobjednik kategorije za natjecatelje između 16 i 19 godina, dok je Karlo Ivanović bio najbolji u kategoriji natjecatelja do 15 godina te ukupno četvrto mjesto. Od članova Donata na ovom natjecanju još valja istaknuti i treće mjesto Mate Jureška u kategoriji natjecatelja od 30 do 39 godina, drugo mjesto Filipa Ercega za natjecatelje između 40 i 49 godina te pobjedu Svena Troskota u najstarijoj skupini, onoj za natjecatelje od preko 60 godina.

U ženskoj je konkurenciji slavila članica KDP-a Donat, Maria Bondarenko s vremenom 54:23. Druga je bila Domina Žure (KDP POŠK) s vremenom 59:32, a treća Leonarda Ivšac s tri sekunde slabijim rezultatom od drugoplasirane. Članice Donata, Zrna Šijaković, Rita Herceg i Alla Romanenkova zauzele su peto, šesto i sedmo mjesto. Silva Masnov, također članica Donata, zauzela je ukupno deveto mjesto, međutim pobijedila je u konkurenciji natjecateljica između 50 i 59 godina. Sva tri postolja osvojile su članice Donata u kategoriji 40 do 49 godina, zlato je pripalo Romanenkovoj, srebro Valentini Jačan, a bronca Sanji Novosel.

Na 1750 metara u muškoj konkurenciji najbrži je bio Marko Lovrović (KV Team) s vremenom 34:24, dok je drugi, sa samo tri sekunde gorim vremenom, kroz cilj prošao Bartul Mitrović (TK Zadar). Vito Vukoša (PK Zadar) završio je treći s vremenom 38:06. U ženskoj konkurenciji pobjedu je odnijela Mia Zekanović iz KDP-a Maestral s vremenom 36:06, druga je bila članica PK Zadar Tonka Plavčić kojoj je do cilja trebalo točno 38 minuta, a treće mjesto pripalo je Dori Babić iz PK Jadera s vremenom 38:50.