Petak, 26. travnja 2024

5 C°

Tenis

Petra Martić stigla do trećeg kola turnira u Madridu, već je poznato i s kime će igrati

28.04.2023. 16:48

Kao 27. nositeljica madridskog turnira, Martić je u prvom kolu bila slobodna, a u 2. kolu je za sat i 53 minute igre porazila Njemicu Siegemund, trenutačno 128. na WTA ljestvici.

MADRID Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u treće kolo WTA 1000 turnira u Madridu nakon što je u dvoboju 2. kola porazila Njemicu Lauru Siegemund sa 7-6 (6), 6-3).

Kao 27. nositeljica madridskog turnira, Martić je u prvom kolu bila slobodna, a u 2. kolu je za sat i 53 minute igre porazila Njemicu Siegemund, trenutačno 128. na WTA ljestvici.

Petra je u oba seta imala break zaostatka, ali je na koncu izborila pobjedu.

U prvom setu 35-godišnja Njemica je povela sa 4-2, no tri godine mlađa Petra je uspjela izjednačiti, a potom odvesti set u trinaestu igru koju je dobila sa 8-6.

U drugom setu je Siegemund napravila break za vodstvo 2-1, ali je Martić odmah vratila izgubljeni seris, a u osmoj igri načinila novi brek.

Martić je u drugu pobjedu u trećem međusobnom ogledu s Njemicom ugradila tri asa uz 57 posto prvog servisa, a iskoristila je tri od pet break-lopti.

Za prolaz u osminu finala igrat će protiv 60. tenisačice svijeta, Ruskinje Ane Kalinskaje.

Do sada su igrale jednom, prije dvije godine u Miamiju, a slavila je 24-godišnja Ruskinja.