Judo klub Zadar

Zlatni Toma Mažer, Maša Grgas, Max Marković

Autor: Šime Ćurko

13.12.2023. 13:34

U Solinu je održan međunarodni Božićni judo turnir, na kojem je nastupilo 452 natjecatelja iz 26 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. U gradskoj dvorani Bilankuša natjecalo se u uzrastima mlađih dječaka i mlađih djevojčica, dječaka i djevojčica i mlađih kadeta i kadetkinja. Judo klub Zadar je na ovom natjecanju predstavio s 49 natjecatelja, predvođenih trenerom Antom Zankijem, Draganom Kneževićem, Josipom Kneževićem i Stipom Grgasom. Zadrani su osvojili tri zlatne, četiri srebrne i 15 brončanih medalja, te zauzeli drugo mjesto u ukupnom redoslijedu klubova. U kategoriji dječaka i djevojčica do 10 godina, Toma Mažer i Maša Grgas su osvojili zlatna, a Antonio Kardum i Roko Zidar Basioli brončana odličja. U kategoriji dječaka i djevojčica do 12 godina, Max Marković je osvojio prvo, a Tino Hromin, Karlo Buljat i Adrian Burmeta treća mjesta. U kategoriji dječaka i djevojčica do 14 godina srebrna odličja su osvojili: Marko Škifić, Lili Lončarić i Mia Katušić. Brončane medalje u ovom uzrastu su osvojili: Bartol Maračić, Patrik Parić, Niko Radulović, Tomislav Rončević, Tia Perinčić i Lorena Dević. U kategoriji mlađih kadeta i mlađih kadetkinja do 16 godina Ivan Vrkić je osvojio srebrno odličje, a Matej Vučić, Kimi Matulović, Cvita Ivetić i Luce Rumora brončano.

Za Judo klub Zadar još su nastupili: Armin Bračković, Eva Grčić, Tomislav Paleka, Mislav Stručić, Ivan Zanki, Rio Lončarić, Niko Gulan, Ivan Dominik Šarić, Marko Baraba, Oliver Škifić, Lucian Bedić, Vito Tudorović, Đani Šarović, Bruno Kereš, Juraj Pavlović, Niko Marin, Dominik Pavelić, Josip Nekić, Greta Klarin, Rita Kurtin, Filip Mažer, Emanuel Šapina, Mateo Jergan, Onea Jergan, Lucija Dragičević, Roko Marin, Duje Tudorović.