Nedjelja, 28. travnja 2024

15 C°

Svjetski skijaški kup

Filip Zubčić sjajnom drugom vožnjom stigao do trećeg mjesta na veleslalomu u Adelbodenu

Autor: Portal Novi list

06.01.2024. 14:22

RIJEKA Filip Zubčić osvojio je treće mjesto na veleslalom Svjetskog kupa u Adelbodenu. Hrvatski skijaš nakon prve vožnje bio je 12., a onda je u drugoj vožnji voženoj po gustoj magli stigao do postolja i drugog mjesta u ukupnom poretku veleslalomaša.

Zubčić je u konačnici zaostao 1.77 sekundi za pobjednikom, Švicarcem Marcom Odermattom, dok je na drugom mjestu završio Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde.

Zubčić je u Švicarskoj nastavio sa sjajnim nastupima u veleslalomu ove sezone. U prethodne tri utrke u ovoj disciplini jednom je bio drugi i dvaput četvrti.