Četvrtak, 25. travnja 2024

9 C°

ATP Indian Wells

Danilu Medvjedevu trebalo više od tri sata za pobjedu na Zverevim i plasman u četvrtfinale

15.03.2023. 07:26

Pobijedio je Medvjedev uz preokret sa 6-7(5), 7-6(5), 7-5 premda je i ranije mogao završiti meč

Nakon tri sata i 15 minuta igre ruski tenisač Daniil Medvjedev se plasirao u četvrtfinale ATP turnira u Indian Wellsu, toliko mu je trebalo za pobjedu u tri seta protiv Nijemca Alexandera Zvereva.

Pobijedio je Medvjedev uz preokret sa 6-7(5), 7-6(5), 7-5 premda je i ranije mogao završiti meč. U trećem setu je prvi break napravio kod 2-1 te je prednost čuvao sve do 5-4. Tada je servirao za meč, ali nije iskoristio tu šansu. Zverev je izjednačio na 5-5, ali je Medvjedev uzvratio s dva vezana gema koja su ga odvela u četvrtfinale.

Među najboljih osam je i španjolski tenisač Alejandro Davidovich Fokina, inače 23. nositelji, koji je sa 6-3, 6-4 svladao Čileanca Cristiana Garina. U četvrtfinalu će međusobno igrati upravo Medvjedev i Davidovich Fokina.

Kod tenisačica kao prve su se u četvrtfinale plasirale šesta i sedma nositeljica, Amerikanka Cori Gauff te Grkinja Maria Sakkari. Obje su morale igrati tri seta za proboj među osam najboljih.

Sakkari je svladala češku tenisačicu Karolinu Pliškovu 6-4, 5-7, 6-3, dok je Gauff bila bolja od Šveđanke Rebecce Peterson sa 6-3, 1-6, 6-4.