26 C°

Treća NL Jug, 29. kolo

Vodice ponovno iznenadile Zadar, odgođena odluka o prvaku

18.05.2024. 20:00

Nogometaši Zadra propustili su priliku potvrditi prvo mjesto u Trećoj NL Jug. Igrači Marina Oršulića u pretposljednjem, 29. kolu odigrali su 1:1 u gostima kod Vodica, momčadi koja ih je iznenadila i u prvom dijelu sezone na Stanovima, kada je bilo 2:2. Strijelac za Zadar bio je Krešimir Luetić u 36. minuti iz jedanaesterca, a domaćinima je bod donio 19-godišnji Ante Pilipac u trećoj minuti sudačke nadoknade. Zadar je prvi sa 68 boda, a druga Zagora ima pet bodova manje. Unešićani će sutra biti gosti Neretvanca i uspiju li pobijediti smanjit će razliku na dva boda. Bude li tako Zadru u zadnjem kolu za potvrdu titule treba najmanje bod u domaćoj utakmici protiv Uskoka, budući da je u međusobnim dvobojima bolji od Zagore, koja će sljedeći vikend biti gost Splita.

Hrvatski vitez je s 2:1 u Klisu pobijedio Uskok, nakon što su domaćini vodili 1:0 na poluvremenu. Izjednačio je Lovre Čirjak u 55. minuti, a deset minuta kasnije prvijenac je postigao 16-godišnji Antonio Turbić. Posedarci su se s 47 bodova probili na četvrto mjesto, a na oproštaju od uspješne sezone bit će domaćini Kamenu.