11 C°

1. NL pioniri

Rudeš uvjerljiv na domaćem terenu

17.10.2023. 12:46

Pioniri Zadra upisali su i peti uzastopni poraz u Prvoj nogometnoj ligi. Nakon što su pretprošlu nedjelju na domaćem terenu uvjerljivo poraženi od favoriziranog Dinama, od igrača Ante Strinića prije dva dana je u susretu devetog kola bolji bio još jedan zagrebački klub, Rudeš, koji je slavio s 4:0. Domaćini su u utakmicu ušli kao veliki favoriti s 12 bodova iz osam odigranih susreta, no da probiju čvrstu obranu zadarskog sastava trebalo im je punih 27 minuta prije nego je Leon Bevanda pogodio za 1:0.

Poljuljalo je to goste s Višnjika koji praktički već u idućem napadu primili novi gol, kojim su Zagrepčani poduplali svoju prednosti. Strijelac je ovoga puta bio Ante Udovičić. Nije tu bio kraj naletu Rudeša koji je nastavio stiskati te je do odlaska na veliki odmor poslao još jednu loptu iza leđa vratara Ivana Vunića. Igrala se 32. minuta kada je Noa Weissenbacher pogodio za 3:0. Otvaranje nastavka je donijelo velik broj izmjena s obje strane, pa je na teren uskoro kročilo čak devet novih igrača, posljedica čega je bila nešto smirenija igra, pa je na novi zgoditak trebalo čekati do 67. minute kad je precizan bio i Marko Orlović, pogodivši za konačnih 4:0.

Rudeš je nedjeljnom pobjedom skočio na sedmo mjesto na ljestvici, dok su mladi nogometaši Zadra trenutno na posljednjem 14. mjestu s tri boda iz devet odigranih susreta. Zadrani u idućem kolu na svom terenu dočekuju devetoplasirane Sesvete, dok Rudeš gostuje kod Slaven Belupa.

RUDEŠ                            4

ZADAR                            0

ZAGREB – Igralište ŠC Rudeš. Gledatelja: 60. Suci: Luka Kelihar (Velika Gorica), Ivan Čužić (Velika Gorica) i Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina).

Strijelci: 1:0 Leon Bevanda (27.’), 2:0 Ante Udovičić (28.’), Noa Weissenbacher (32.’), 4:0 Marko Orlović (67.’).

RUDEŠ: Vukoslav (od 54. Popović), Portada (od 48. Martinić Jerčić), Landripet, Knežević (od. 7. Krznarić), Malnar (od 54. Čutura), Weissenbacher (od 48. Orlović), Kostanjević (od 36. Simbirov), Seitz, Peter, Udovičić (od 36. Tomas), Bevanda. Trener: Velimir Vidić.

ZADAR: Vunić (od 64. Barbača), Gotovina (od 64. Škara), Viduka (od 64. Veselić), Bartulović, Šugar, Uskok (od 55. Kajtazi), Božina, Klobučar, Mandić (od 57. Konjevod), Gulan, Galac (od 64. Matak). Trener: Ante Strinić.