Druga županijska nogometna liga

Raštane za deset, preokret Sv. Mihovila

Autor: Juraj Vunjak

19.03.2024. 17:24

U 12. kolu Druge županijske nogometne lige Sv. Mihovil je domaćom pobjedom 3:1 protiv Debeljaka sačuvao prvo mjesto. Gosti su poveli u 24. minuti pogotkom Smolića i zadržali minimalnu prednost gotovo 80 minuta, kada je do izražaja došlo to što su nastupili sa samo 11 igrača, odnosno bez zamjene. Domaća momčad uspjela se pribrati na vrijeme i u 78. minuti izjednačava preko Vojvodića. Ovaj gol označio je preokret u utakmici u kojoj su se za domaćine u završnici u strijelce upisali i Longin te Deni Kolega. Debeljaku je to bio treći poraz zaredom.

Drugoplasirane Raštane, koje zaostaju jedan bod za »svecima«, uz utakmicu manje, potvrdile su kvalitetu na gostovanju u susjednoj Glavici kod Vrčeva. Završilo je čak 10:0, a najefikasniji je s četiri pogotka bio Krešimir Novoselović. Da su Raštane trenutačno u najboljoj formi u ligi svjedoči podatak da u posljednjih pet susreta imaju četiri pobjede i jedan remi. Podgradina je pobijedila trećeplasirani NOŠK s 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu unutar tri minute razmaka i bili su dovoljni za pobjedu domaće momčadi. Strijelci su bili Mate Kalac u 25 i Grga Baričević u 28. minuti.

SV. MIHOVIL       3

DEBELJAK       1

SUTOMIŠĆICA – Igralište na Foši. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: Katuša, Žilić. Strijelci: 0:1 Smolić (24’), 1:1 Vojvodić (78’), 2:1 Longin (84’), 3:1 Kolega (90’ + 2’).

SVETI MIHOVIL: Ćurčija, M. Kolega, Vojvodić, Ortulan, Vidov (od 46’ Deni Kolega), Gotovina (od 68’ Stagličić), Donat Kolega, Pedišić, Sikirić (od 46’ Boško), Mekelenić (od 58’ Longin), Lucin (od 89’ Lukačić).

DEBELJAK: Mitrović, Torbarina, Gambiraža, Demo, J. Smolić, Marinović, A. Smolić, Š. Strenja, M. Strenja, Ročak, Jerak.

PODGRADINA       2

NOŠK       0

ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Sudac: Slaven Čirjak. Pomoćnici: Kevrić, Duspara. Strijelci: 1:0 Kalac (25’), 2:0 Baričević (28’).

PODGRADINA: Lerga, J. Knežević, L. Knežević, J. Pedić, D. Pedić, F. Pedić, Kalac, B. Nekić, Rodić, Baričević, D. Nekić

NOŠK: Matek, Šestan, Šoletić (od 76’ Baždarić), Oštrić, Dujmović, Marković, Brekalo, Filipović, Šarić, Rogić (od 72’ Mikecin), Jukić (od 83’ Anzulović).

VRČEVO       0

RAŠTANE       10

GLAVICA – Igralište Drežlovac. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: Zdrilić, Žilić. Strijelci: 0:1 Novoselović (1’), 0:2 T. Katuša (16’), 0:3. N. Katuša (29’), 0:4 Milanko (38’), 0:5 Novoselović (40’), 0:6 Novoselović (43’), 0:7 Novoselović (48’), 0:8 Mikulić (55’), 0:9 D. Katuša (61’), 0:10 Galešić (76’).

VRČEVO: Š. Marinović, Smokrović, M. Marinović, Jozinović, Stojčević, Montabelo, Dević, Števanja (od 46’ Matešić), Jakara (od 46’ Katuša), Srdarović. Trener: Damir Pankasz.

RAŠTANE: Radović, Lepur, Milanko (od 46’ Mikulić), T. Katuša (od 46’ Galešić), R. Katuša, Syla, N. Katuša, D. Katuša (od 62’ Persola), Čirjak (od 62’ Mitrović), Jakovljević, Novoselović (od 64’ Erlić). Trener: Mišel Jelenković.