Provjere uoči EURO-a

Portugalci zabili četiri pogotka Fincima, u subotu ih čeka susret s Vatrenima

05.06.2024. 09:31

Subotnja utakmica Portugala i Hrvatske u Oeirasu počinje u 18.45 sati

LISABON  Nogometna reprezentacija Portugala, s kojom će ove subote Hrvatska odigrati prijateljski susret, pobijedila je Finsku u Lisabonu, na Jose Alvalade stadionu, s 4-2 u prijateljskom dvoboju.

U prvom poluvremenu Portugal je dominirao te stekao dva pogotka prednosti nakon što je Ruben Dias pogodio u 17. minuti za 1-0, dok je u sudačkoj nadoknadi Diogo Jota realizirao jedanaesterac za 2-0. U 55. minuti bilo je 3-0 za Portugalce nakon pogotka Brune Fernandesa.

Finska je zaprijetila nakon dva brza pogotka te je dvostruki strijelac bio Teemu Pukki u 72. i 77. minuti. Povratak Finaca se nije dogodio jer je u 84. minuti svoj drugi pogodak dao Bruno Fernandes za konačnih 4-2.

Subotnja utakmica Portugala i Hrvatske u Oeirasu počinje u 18.45 sati, a Portugal će na EP igrati u skupini F gdje još igraju Turska, Češka i Gruzija.

U Beču je Austrija s 2-1 bila bolja od Srbije u susretu gdje su svi pogoci postignuti u prvom poluvremenu. Austrija je povela 2-0 nakon golova Wimmera u 10. i Baumgartnera u 13. minuti. Na drugoj strani jedini je strijelac bio Pavlović u 35. minuti.

Na Europskom prvenstvu Austrija će igrati u skupini D gdje su još Francuska, Nizozemska i Poljska, dok je Srbija u skupini C s Engleskom, Danskom i Slovenijom.

Švicarska je u Luzernu s uvjerljivih 4-0 nadigrala Estoniju. U prvom poluvremenu gostujuću mrežu naciljao je samo Zuber u 20. minuti, dok su se u drugom dijelu u strijelce upisivali Amdouni u 47., Elvedi u 63. te Shaqiri koji je u 70. minuti iz jedanaesterca postavio konačnih 4-0.

Na Europskom prvenstvu Švicarska se nalazi u skupini A s domaćinom Njemačkom, Mađarskom i Škotskom.

Ovog utorka Mađarska je gostovala u Dublinu gdje je kod Irske poražena s 1-2. Domaća reprezentacija povela je golom Idaha u 36. minuti, dok je samo četiri minute kasnije izjednačio Lang. Domaći navijači na kraju su se ipak radovali i to u 92. minuti kada je Parrott zabio za konačnih 2-1 Irske.

U Bukureštu su Rumunjska i Bugarska odigrali dvoboj bez golova, a Rumunji će na EURU igrati u skupini E gdje su još smješteni Belgija, Ukrajina i Slovačka.

Prijateljske utakmice:

Portugal – Finska 4-2 (Ruben Dias 17, Diogo Jota 45+4-11m, Bruno Fernandes 55, 84 / Pukki 72, 77)

Švicarska – Estonija 4-0 (Zuber 20, Amdouni 47, Elvedi 63, Shaqiri 70-11m)

Austrija – Srbija 2-1 (Wimmer 10, Baumgartner 13 / Pavlović 35)

Irska – Mađarska 2-1 (Idah 36, Parrott 90+2 / Lang 40)

Slovenija – Armenija 2-1 (Mlakar 11, Iličić 63 / Harojan 56)

Rumunjska – Bugarska 0-0