Prva županijska liga

Pakoški dvojac Šarin - Šarić riješio Abecedu

Autor: Šime Ćurko

19.09.2023. 15:00

Pakoštane, Sabunjar i Galovac najbolje su počeli sezonu u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi, te nakon dva kola imaju šest bodova. Privlačani su na domaćem terenu svladali Škabrnju, nakon što su gosti vodili 1:0. Galovac je nastavio pobjednički niz, započet još prošle sezone u Drugoj ŽNL, i s 4:0 ispratio Polaču.

Četiri gola postigli su i Pakoštanci kod kuće protiv Abecede, koja je na poluvremenu vodila 1:0. No, završilo je 4:2. Bibinjci su svladali Novu zoru, također s četiri gola u mreži suparnika, u utakmici u kojoj je na klupi aktualnih prvaka debitirao trener Damir Čačić.

Zanimljiv je bio dvoboj starih poznanika Dragovoljca i Hajduka. Završilo je 2:2, a bod Poličancima donio je kapetan Josip Bašić pogotkom u posljednjoj minuti. Dalmatinac je kao domaćin pobijedio Zlatnu luku, a Velebit je bio siguran protiv Zemunika.