14 C°

1. NL kadeti

Ništa od iznenađenja na zapadu Zagreba

17.10.2023. 16:43

Mladi nogometaši Zadra poraženi su u susretu devetog kola Prve nogometne lige za kadete na gostovanju kod Rudeša rezultatom 2:0. Pružili su Zadrani solidan otpor jednoj od najboljih hrvatskih momčadi u kadetskom uzrastu, no na koncu su se kući ponovno vratili praznih ruku. Domaćini su svoja dva pogotka ravnomjerno rasporedili, zabivši po jedan u svakom poluvremenu, te su na koncu stigli do novog trijumfa, već sedmog u sezoni, kojim su skočili na drugo mjesto na ljestvici, odmah iza neprikosnovenog Dinama koji čvrsto drži čelo s 25 bodova.

Nakon izjednačenog otvaranja u kojem su mreže mirovale, prvi gol na susretu pao je u 20. minuti kada je precizan bio Rafael Markulin i poslao prvu loptu iza leđa zadarskog vratara Luke Miočića. U nastavku prvog dijela nije bilo novih promjena pa se u svlačionice otišlo s minimalnom prednošću igrača Mihovila Vukelića. Drugo poluvrijeme je donijelo presliku prvoga. Igrala se 20. minuta nastavka kada je precizan bio Lucas Kwedi za 2:0 Rudeša.

Uslijedio je veliki broj promjena s obje strane, zadarski strateg je u 69. minuti uveo trojicu igrača, pa još trojicu u 81., dok je trener domaćeg sastava na teren poslao četvoricu novih lica, no rezultat se više nije mijenjao pa su Zadrani ostali na devetom mjestu na ljestvici s dvije pobjede i dva izjednačena rezultata iz devet odigranih susreta. Iduće kolo igračima Frane Lojića donosi domaći okršaj sa Sesvetama, dok će Rudeš gostovati kod posljednjeplasiranog Slaven Belupa.