engleska premier liga

Manchester United rutinski protiv Evertona

Autor: Robert Hrkać

08.04.2023. 15:34

Manchester United i Everton su na Old Traffordu otvorili subotnji program engleske Premier lige, a uspješniji su bili ‘Crveni Vragovi’ koji su slavili rezultatom 2 : 0. Iako je Erik ten Hag bio bez nekoliko standardnih prvotimaca, njegova momčad je u potpunosti kontrolirala susret.

‘Vragovi’ su u prvom poluvremenu više puta izlazili pred Jordana Pickforda, ali je raspoložena jedinica engleske reprezentacije samo jednom kapitulirala. To se dogodilo u 36. minuti, kada je Scott McTominay zakucao asistenciju Jadona Sancha.

Čini se da je škotski veznjak sjajnu formu iz reprezentacije prenio na klupski dres. U nastavku je domaćin potvrdili pobjedu preko Francuza Martiala, koji je u 71. minuti iz blizine pospremio loptu u mrežu. Asistent za pogodak bio je Rashford, a svemu je prethodila velika pogreška braniča Evertona SeamusaColemana.

Manchester United je s ovom pobjedom učvrstio mjesto na trećem mjestu ljestvice, dok je Everton u grčevitoj borbi za opstanak.