Petak, 17. svibnja 2024

21 C°

Liga prvaka

Lazio i Šahtar napravili novi korak prema osmini finala, Rimljani slomili Celtic u posljednjih desetak minuta

28.11.2023. 21:21

Šahtar je kao domaćin u Hamburgu svladao belgijski Antwerp 1:0

ZAGREB  Nogometaši Lazija i Šahtara ostvarili su pobjede u utakmicama 5. kola Lige prvaka te su time povećali svoje izglede za plasman u osminu finala.

Lazio je pred svojim navijačima svladao Celtic s 2-0, a oba pogotka za domaću momčad postigao je talijanski reprezentativac Ciro Immobile u završnici dvoboja. Prvi gol je postigao u 82. minuti, a za konačnih 2-0 je pogodio tri minute poslije.

Rimska momčad je s 10 bodova privremeno izbila na vrh ljestvice skupine E, ispred Atletico Madrida koji ima osam bodova i Feyenoorda koji je treći sa šest bodova. Celtic je ovim porazom ostao bez izgleda i za plasman u nokaut fazu Europske lige, jer kolo prije kraja ima samo jedan bod.

U skupini H Šahtar je kao domaćin u Hamburgu svladao belgijski Antwerp s 1-0. Mikola Matvijenko je u 12. minuti bio strijelac jedinog pogotka na utakmici.

Ukrajinska momčad se privremeno bodovno izjednačila s Barcelonom i Portom. Sve tri momčadi imaju po devet bodova, ali Šahtar ima utakmicu više. Na začelju je Antwerp bez ijednog boda.