Liga prvaka

Joško Gvardiol ugradio asistenciju u veliki preokret Manchester Cityja, Kylian Mbappe u sučevoj nadoknadi spasio PSG

Autor: Zlatko Horvat

28.11.2023. 23:12

Atletico Madrid, Lazio, Borussia Dortmund i Barcelona potvrdili plasman u osminu finala

MILANO Bayern, Inter, Manchester City, RB Leipzig, Real Madrid i Real Sociedad dobili su društvo, u osmini finala Lige prvaka priključili su im se Atletico Madrid, Lazio, Borussia Dortmund i Barcelona.

Lazio je pred svojim navijačima svladao Celtic, a oba pogotka postigao je talijanski reprezentativac Ciro Immobile u završnici. Prvi gol je postigao u 82. minuti, a drugi tri minute kasnije. Ako im već ne ide u Serie A, Lazio je s pobjedom Atletica u Rotterdamu izborio nokaut fazu Lige prvaka, kao i momčad Diega Simeonea. S druge strane, Antwerp još nema ni bod poslije pet utakmica u skupini.

U skupini H Šahtar je kao domaćin u Hamburgu svladao belgijski Antwerp s minimalnih 1:0. Mikola Matvijenko je u 12. minuti bio strijelac jedinog pogotka na utakmici. No, za plasman u nokaut fazu treba im pobjeda na gostovanju u Portu…

– Jako sam sretan, ne samo zbog rezultata, nego i zbog načina na koji smo igrali. Sretan sam zbog svih ljudi koji toliko marljivo rade u klubu u ovim vrlo teškim okolnostima. Zaista sam sretan što ljudima mogu pružiti ovu radost – rekao je 52-godišnji hrvatski stručnjak Marino Pušić, trener Šahtara, poslije druge uzastopne pobjede. – Nitko ne može tražiti više od ove momčadi. Daju sve u teškim uvjetima i to je nešto fantastično. Imati devet bodova u Ligi prvaka je vrlo dobra stvar. Igrači su prihvatili moje ideje i pokazuju ih na terenu. Igraju jedni za druge, organizirani su i disciplinarani u svemu što rade. Kao što sam ranije rekao, ne možeš napadati ako se ne braniš.

Barcelona je preokretom protiv Porta osigurala prolaz u idući krug.

Dramatično je bilo u Milanu. U šestoj minuti vratar Borussije Dortmund Kobe obranio je Giroudu jedanaesterac, dosuđen zbog igranja rukom, da bi tri minute kasnije Calabria srušio Amiebznoe-Gitensa. Marco Reus bio je siguran… No, Chukwueze je u sjajnoj solo akciji izjednačio. Nastavak je bio u znaku žutih, koji su slavili zahvaljujući golovima Bynoe-Gittensa i Adeyemija, te izborili osminu finala kolo prije kraja. PSG je spasio bod doma protiv Newcastlea u osmoj minuti nadoknade golom Mbappea iz kontroverznog jedanaesterca. Sada ih čeka gostovanje u Dortmundu, dok Newcastle dočekuje Milan.

U Manchesteru RB Leipzig je poveo s 0:2, ali City se u nastavku uozbiljio, Foden je golom i asistencijama za Haalanda i Anvareza donio pobjedu za potvrdu prvog mjesto u skupini. Joško Gvardiol, zamijenjen u trećoj minuti nadoknade, asistirao je Foddenu za izjednačujući pogodak.

Liga prvaka - 5. kolo
SKUPINA E
Lazio - Celtic          2-0 (Immobile 82, 85)
Feyenoord - Atletico M. 1-3 (Wieffer 77 / Geertruida 14-ag, Hermoso 57, Gimenez 81-ag)

Ljestvica:
1. Atletico Madrid      5  3  2  0  15-6  11
2. Lazio                5  3  1  1   7-5  10
3. Feyenoord            5  2  0  3   8-8   6
4. Celtic               5  0  1  4   3-14  1

SKUPINA F
Milan - Borussia D.  1-3 (Chukwueze 37 / Reus 10-11m, Byone-Gittens 59, Adeyemi 69)
PSG - Newcastle      1-1 (Mbappe 90+8-11m / Isak 24)

Ljestvica:
1. Borussia Dortmund    5  3  1  1   6-3  10
2. PSG                  5  2  1  2   8-7   7
3. Newcastle            5  1  2  2   5-5   5
4. Milan                5  1  2  2   3-7   5

SKUPINA G
Young Boys - C. zvezda       2-0 (Nedeljković 8-ag, Blum 29)
Manchester City - RB Leipzig 3-2 (Haaland 55, Foden 70, Alvarez 87 / Openda 13, 33)