Oba pogotka za goste je postigao Silvio Goričan, prvi u 28., a drugi u 86. minuti. Njegova je momčad ostala na osmom mjestu ljestvice. Jednako tako je Istra 1961 ostala šesta.

Utakmicu je bolje otvorio domaći sastav, a po Lokomotivu je najopasniji bio Lawal. Prvo je u devetoj minuti pucao pored vrata, dok je u 17. poslao povratnu loptu prema Heisteru koji nije pogotkom zaključio akciju Istre 1961.

Prvu šansu Lokomotiva je imala u 24. minuti, pokušao je tada Vranjković, dok su gosti poveli u 28. minuti. Čop je proigrao Goričana, a ovaj je prvo prevario jednog suparničkog igrača i potom lijepo naciljao te pogodio za vodstvo prvoligaša iz Zagreba.

Samo dvije minute kasnije mogla je Lokomotiva povećati prednost, ali je Čop zakomplicirao u vrlo obećavajućoj situaciji.

Od starta drugog poluvremena žešće su prema suparničkim vratima krenuli domaći nogometaši. Prvo su sramežljivo prijetili, a onda je veliku priliku u 60. minuti imao Lawal. Sa suparnikom na leđima je pucao s vrha šesnaesterca, ali pored vrata.

Nastavio je i nakon toga prijetiti Lawal, ali bezuspješno. U 75. minuti je pucao, ali je tek pogodio vanjski dio mreže. Pokušavali su domaći igrači nekako do izjednačenja, ali pogodak se dogodio na drugoj strani.

U 86. minuti je pogriješio obrambeni igrač Istre 1961 Koski. Njegovo loše dodavanje je presjekao Goričan koji se potom sjurio prema domaćim vratima i lagano poentirao za konačnih 2-0.

U 92. minuti je dosuđen jedanaesterac za Istru 1961, ali ni to domaćin nije uspio realizirati. Dario Marešić je pucao iznad grede čime je zaokružena loša subota pulskog sastava.

U petak je odigrana prva utakmica ovog kola, u najvećem hrvatskom derbiju Hajduk je u Zagrebu bio bolji od Dinama s 1-0. Derbi je odlučio Marko Livaja i njegov pogodak u 70. minuti.

U nastavku subote, od 20 sati, Gorica je domaćin Rijeci. Preostale dvije utakmice se igraju u nedjelju, a sastaju se od 17.30 sati Osijek i Slaven Belupo, dok u 20 sati igraju Šibenik i Varaždin.