15 C°

nogometašice

Engleska prvi put u povijesti stigla do finala SP-a

16.08.2023. 18:11

Engleska je po prvi put stigla do finala Svjetskog kupa za nogometašice pobjedom od 3-1 nad Australijom u srijedu, a za naslov svjetskih prvakinja borit će se protiv Španjolske. Povele su Engleskinje u 36. minuti prekrasnim golom Elle Toone koja je ušutkala 75.784 gledatelja na stadionu u Sydneyu. No, kapetanica australske reprezentacije Sam Kerr izjednačuje udarcem s 25 metara u 64. minuti.

Međutim, sedam minuta kasnije Engleskinje opet probijaju australsku obranu, a strijelac za 2-1 je Lauren Hemp. Konačan rezultat koji je potvrdio pobjedu i plasman u finale postavlja Alessia Russo.

Engleskinje će tako protiv Španjolki pokušati naslovu europskih prvakinja pridodati i naslov svjetskih prvakinja. Engleska je na posljednja dva svjetska prvenstva gubila u polufinalu.

Španjolske nogometašice su jučer u Aucklandu svladale Šveđanke s 2-1 (0-0) i također prvi put stigle do finala. Finale se igra u nedjelju u Sydneyu.