Foto: PIXSELL
Nogometaši Dinama pobijedili su Šibenik s 3-0 (1-0) u prvom dvoboju 21. kola HNL-a, koji je u petak odigran na Maksimiru.
Sammy Mmaee je u 38. minuti postigao svoj prvi pogodak za Dinamo kojim je aktualni prvak došao do vodstva, a Arber Hoxha je u 74. minuti pogodio za 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Martin Baturina u 78. minuti.
Dinamo je time privremeno smanjio zaostatak za vodećom Rijekom na četiri boda. Riječani ih imaju 39, Hajduk 37, a Dinamo 35 uz utakmicu više.
Momčad Fabija Cannavara nije imala pravo na još jedan kiks, a to je znao i Rajko Vidović na šibenskoj klupi. Šibenčani su se stoga vrlo organizirano branili i pokušavali prijetiti iz kontranapada. I to im je prilično dobro išlo gotovo 40 minuta.
Šibenčani su do bili opasniji suparnik sve dok nisu primili prvi pogodak u 38. minuti. Već u 15. minuti je Samy Mmaee blokirao udarac Ivana Laće iz kaznenog prostora, a u nastavku je Šime Gržan izravno iz kornera pogodio vratnicu.
Najbolju priliku za pogodak Šibenik je imao u 35. minuti, kad se dosta sretno po goste, lopta od leđa Josipa Mišića odbila do Laće, ali je pravovremenim istrčavanjem Nikola Čavlina ušao u udarac šibenskom napadaču te spriječio goste da dođu do vodstva.
Samo tri minute poslije Dinamo je poveo iz prvog udarca koji su domaći nogometaši uputili unutar okvira. Luka Stojković je bio izvođač slobodnog udarca s desnog boka. Njegov ubačaj na desetak metara odlično je dočekao Samy Mmaee i preciznim udarcem glavom pogodio gornji lijevi kut šibenskog gola, ostavljajući vratara Antonija Đakovića potpuno nemoćnim.
Nastavak dvoboja nije donio nikakve taktičke promjene. I dalje je Dinamo imao veliku nadmoć u posjedu, iz kojeg se nisu rađale pretjerano opasne situacije, ali ni Šibenčani u drugom poluvremenu nisu bili tako opasni za Dinamov gol kao u prvom dijelu. Za razliku od nekih prijašnjih dvoboja u kojima je iz dominacije u posjedu Dinamo stvarao i prilike, ali nije imao dobru realizaciju, u ovom dvoboju su “modri” u pogotke pretvorili sve udarce koji su išli unutar okvira.
Otpor Šibenčana slomljen je u 74. minuti. S lijevog krila se prema golu sjurio Arber Hoxha koji je u 59. minuti zamijenio Marka Pjacu. Ušao je u kazneni prostor, driblingom si oslobodio prostor za udarac i uz malo sreće uspio poslati loptu u mrežu. No, pomoćni sudac je označio da je Hoxha kod prijema lopte bio u zaleđu.
No, već ponovljena snimka je pokazala da je albanski napadač bio u dopuštenom položaju, a to je potvrđeno i iz VAR sobe pa je Dinamo udvostručio prednost.
Uzdrmane Šibenčane samo četiri minute poslije je ‘nokautirao’ Martin Baturina. Hoxha se ponovno probio po lijevom boku i poslao loptu na suprotnu vratnicu, gdje je sam bio Baturina i samo gurnuo loptu u mrežu za konačnih 3-0.
najnovije
najčitanije
Zadar
fotoreporter
Živi sjećanje na Vedrana: On nije bio samo čovjek iza fotoaparata
Hrvatska
Jedro DS Innovation
Uoči prosvjeda “Hodaj za Liku” oglasili se vlasnici tvornice u Gospiću
Zadar & Županija
ozbiljni problemi
SDP upozorava: ‘Stanje u zadarskom zdravstvu postaje sve više zabrinjavajuće’
Crna Kronika
teške krađe
PROVALE U ZADRU I SUKOŠANU Lopovi ukrali novac i zlatni nakit
Hrvatska
analiza
Hrvatska pala na ljestvici konkurentnosti: ‘Poslovno okruženje ne prati gospodarski rast’
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Zadar
nepravomoćna presuda
Osuđen na 2 godine i 8 mjeseci zbog pokušaja ubojstva automehaničara u Briševu
Svijet
upravno partnerstvo!?