Četvrtak, 16. svibnja 2024

19 C°

Španjolsko prvenstvo

Barceloni samo bod protiv Getafea, Katalonci i treću utakmicu nakon debakla od Reala nisu postigli pogodak

16.04.2023. 18:15

Barcelona je i dalje uvjerljivo prva te ima 11 bodova više od madridskog Reala

GETAFE  Bez pobjednika, ali i pogodaka, završila je utakmica 29. kola španjolske La Lige između nogometaša Getafea i Barcelone.

Time Barcelona treću utakmicu u nizu nije postigla pogodak. Nakon domaćeg poraza 0-4 u Kupu kralja od madridskog Reala, prije ovog susreta je još remizirala bez pogodaka na svom Camp Nou protiv Girone.

Većinu utakmice Barcelona je napadala, pogotovo u prvom poluvremenu, no čvrsti domaći obrambeni blok nije uspjela probiti. Djelomično je Barcelona pojačala s napadima u završnici susreta, ali dalekometni pokušaji Raphinhe i Gavija nisu pronašli cilj. Na kraju je mogla biti kažnjena, ali je u 87. minuti domaći napadač Borja Mayoral pucao pored vrata.

Getafe je time osvojio veliki bod u svojoj borbi ne bi li i dalje ostao u eliti. Trenutačno se popeo na 15. mjesto ljestvice. Barcelona je i dalje uvjerljivo prva te ima 11 bodova više od madridskog Reala.

Posljednju će utakmicu kola u ponedjeljak odigrati Celta – Mallorca.