Nedjelja, 28. travnja 2024

9 C°

Engleska

Liverpool u drami s igračem više preokrenuo i novom pobjedom zasjeo na vrh ljestvice

09.12.2023. 17:10

LONDON Nogometaši Liverpoola zasjeli su na vrh ljestvice engleskog prvenstva nakon što su u prvoj utakmici 16. kola kao gosti svladali Crystal Palace s 2-1 (0-0).

Palace je poveo golom Matete iz kaznenog udarca u 57. minuti, prethodno je Quansah u svom kaznenom prostoru po nogama udario upravo Matetu, a Madley je na bijelu točku pokazao tek nakon nekoliko minuta i reakcije VAR-a. Madley je opet na scenu stupio u 75. minuti kada je za jedan bezazleni prekršaj na suparničkoj polovici isključio Ayewa.

Vrlo je upitno je li uopće bilo prekršaja, a Madley je Ayewu pokazao drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a Liverpool je u preostalom vremenu s igračem više preokrenuo.

Odmah u 76. minuti Salah je poravnao da bi u prvoj minuti nadoknade Elliott kompletirao preokret.

Liverpool sada ima 37 bodova, jedan više od drugog Arsenala koji od 18.30 sati gostuje kod treće Aston Ville koja je na 32 boda. Crystal Palace je 14. sa 16 bodova.