Utorak, 23. travnja 2024

13 C°

NEVJEROJATNA ZAVRŠNICA

Košarkaši Zadra doživjeli šokantan poraz u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja

Autor: Andrija Dešpoja

13.05.2023. 22:08

Košarkaši Zadra nisu uspjeli iz dvokoraka proći u polufinale doigravanja hrvatskog prvenstva. U drugoj utakmici četvrtfinalne serije tijesno su poraženi na parketu Dinama 77:76 (19:24, 15:17, 24:12, 19:23) i tako će odluka o putniku u polufinale pasti u majstorici koja će se igrati u Krešinom domu. Junakom domaćina pokazao se Hrvoje Garafolić koji je zabio tricu za pobjedu dvije sekunde prije samog kraja, a u preostalom vremenu Luka Božić nije uspio pogoditi iz teške pozicije.

Kobnom se po Zadrane pokazala treća četvrtina koju je Dinamo dobio s 24:12, a do odmora Jusupova momčad je bila bolji protivnik i čak vodila s 13 koševa (9:22), da bi se prema svlačionicama uputio sa sedam viška (34:41). Prednost bi sigurno bila puno izdašnija da se gosti nisu obrukali s vanjskim šutom, gađali su za tri tek 2-18, a u trećoj četvrtini je Dinamo preko Garafolića, Novačića i Vručinića uveo Zadar u velike probleme, preokrenuvši rezultat u svoju korist (52:45).

Sedam minuta prije kraja domaći košarkaši imali su najvećih plus devet (65:56), Jusupova momčad se preko Mekića i Božića vraća u egal i propušta u nekoliko navrata stvoriti prednost za mirniju završnicu utakmice. Božić je izborio dva bacanja za 76:74, dok je Dinamu ostalo 22 sekunde za podvig preko inspiriranog Garafolića koji je susret završio s 28 koševa, devet skokova i šest asistencija. Anzulovićeva momčad imala je još trojicu dvoznamenkastih igrača Vručinića (14p), Vučića (13p) i Novačića (12p). Kod Zadra Božić je odigrao najbolje s 26 koševa, pet skokova i šest asistencija, a Ramljak je zabio 14 uz 10 skokova.