26 C°

NBA liga

VIDEO Zubčevi Clippersi su nadoknadili 25 poena minusa protiv Mavsa, a onda je Luka Dončić pogodio nemoguću tricu

16.11.2022. 07:21

Dončić je dvoboj završio s 35 poena, 11 skokova, pet asistencija te po tri osvojene i izgubljene lopte

RIJEKA Košarkaši Dallasa pobijedili su pred svojim navijačima Los Angeles Clipperse 103:101 iako su umalo prokockali 25 poena prednosti krajem prvog poluvremena.

Dallas je nakon prve četvrtine imao veliku prednost od 30:15, a u tom dijelu utakmice Slovenac Luka Dončić je već upisao 12 poena, šest asistencija i četiri skoka. Krajem prvog dijela Dallas je otišao i na 25 poena prednosti (54-29), ali time utakmica nije bila riješena.

U nastavku su gosti iz Los Angelesa pomalo spuštali zaostatak te su poveli tijekom posljednje četvrtine. No, dvije trice Reggiea Bullocka u posljednje dvije minute, kao i nemoguća trica Dončića  na kraju su presudili u korist domaćina.

Dončić je dvoboj završio s 35 poena, 11 skokova, pet asistencija te po tri osvojene i izgubljene lopte. Finney-Smith je dodao 21, a Dinwiddie 16 uz šest dodavanja.

Hrvatski centar Ivica Zubac je imao lošu večer te je za 33 minute ubacio samo tri poena, sve s linije slobodnih bacanja. Iz igre je gađao 0-2, a imao je još sedam skokova, četiri asistencije, dvije blokade i jednu izgubljenu loptu. Prvi strijelac LA Clippersa bio je Paul George s 23 koša, ali je izgubio i deset lopti.