"Tata" Luka Dončić je pokrenuo nešto što nikome nije uspjelo u povijesti NBA lige

Autor: Portal Novi list

03.12.2023. 09:41

Mavsi su u posljednju četvritnu ušli s "minus 24", a onda na krilima Slovenca uzvratili rekordnom serijom poena

DALLAS Luka Dončić vratio se u sastav Dallasa nakon što je preskočio jednu utakmicu zbog rođenje kćerke Gabriele. Mavsi su na ulasku u posljednju četvrtinu ušli s “minus 24”, a onda je Slovenac ugradio 14 poena i sedam asistencija u rekordnu seriju 30-0 (do sada je rekord bio 29-0) kojom je njegova momčad došla do prednosti od šest poena četiri minute i 18 sekundi prije kraja.

No, gosti su se ipak trgnuli u finišu i ostvarili pobjedu. Dončić je stigao do svojeg 59. “triple-doublea” u karijeri – 36 poena, 18 asistencija i 15 skokova, te se izjednačio s legendarnim Larryjem Birdom na devetom mjestu vječne ljestvice NBA lige u toj konkurenciji.