Subota, 27. travnja 2024

NBA liga

VIDEO Prvi poraz Celticsa, Nikola Jokić preskočio Jasona Kidda i LeBrona Jamesa, igrala tri hrvatska košarkaša

07.11.2023. 07:14

Dario Šarić je zabio 12 poena u gostujućoj pobjedi Warriorsa, a Ivica Zubac osam poena u u porazu Clippersa

Kapetan hrvatske košarkaške reprezentacije Dario Šarić u 120:109 gostujućoj pobjedi Golden State Warriorsa protiv Detroit Pistonsa sudjelovao je s 12 kpoena (šut za dva 2-3, trica 2-5, slobodna bacanja 2-2), šest skokova te po jednom asistencijom i osvojenom loptom za 20:54 minuta provedenih u igri.

Warriorse je do šeste pobjede u osmom ovosezonskom nastupu predvodio i dalje sjajni Stephen Curry sa 34 ubačaja, dok su u redovima mlade momčadi Pistonsa, u kojoj i dalje nema Bojana Bogdanovića, najefikasniji bili Cade Cunningham i Killian Hayes sa po 21 poenom.

Los Angeles Clippersi pretrpjeli su prilično uvjerljiv 97;111 poraz na gostovanju kod New York Knicksa, a hrvatski centar Ivica Zubac uklopio se u sivilo svoje momčadi, on je za 29:53 minuta provedenih na parketu postigao osam poena (šut za dva 3-3, slobodna bacanja 2-4) uz sedam skokova, tri blokade i jednu osvojenu loptu.

Knickse su do pobjede vodili Julius Randle sa 27 poena i 10 skokova te RJ Barrett sa 26 ubačaja, dok su u zvjezdanoj momčadi Clippersa najučinkovitiji bili Kawhi Leonard sa 18 te Russell Westbrook i James Harden sa po 17 pogodaka.

Luka Šamanić dobio je priliku u posljednjih 3:58 minuta u visokom 113:130 porazu Utah Jazza na gostovanju kod Chicago Bullsa te je to iskoristio za tri poena (šut za tricu 1-2) i po jedan skok i asistenciju. Zach LaVine sa 24 i DeMar DeRozan sa 21 ubačajem vodili su Bullse do lagane pobjede, dok su Lauri Markkanen sa 29 koševa i Walker Kessler sa po 15 pogodaka i skokova bili najbolji kod Jazza.

Prvaci Denver Nuggetsi su odličnom predstavom u drugom poluvremenu na svom terenu nadigrali New Orleans Pelicanse sa 134:116. Nikola Jokić upisao je novi “triple-double” (108. u karijeri čime je preskočio Jasona Kidda i LeBrona Jamesa i stigao na četvrto mjesto vječne ljestvice) učinak sa 35 poena, 14 skokova i 12 asistencija za Nuggetse, Jordan Hawkins je sa 31 ubačajem bio najefikasniji kod Pelicansa kod kojih je Zion Williamson sa 20 koševa, 10 skokova i 9 asistencija bio nadomak “triple-doublea”.

Nakon utakmica odigranih u ponedjeljak više nema neporaženih sastava jer su Boston Celticsi izgubili na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa sa 109:114 nakon produžetka. Imali su Celticsi posljednji napad u četvrtoj četvrtini kojega je tricom za pobjedu pokušao završiti Jaylen Brown, ali nije bio precizan da bi u dodatnih pet minuta domaći Wolvesi na krilima Anthonyja Edwardsa obranili domaći parket. Edwards je susret okončao sa 38 koševa, 9 skokova i 7 asistencija, dok je Jayson Tatum sa 32 ubačaja bio prvo ime kod Celticsa.

Vrlo je zanimljivo bilo u Miamiju gdje je domaći Heat svladao Los Angeles Lakerse sa 108:107 iako nije ubacio niti jedan poen u posljednjih 3:50 minuta utakmice. Lakersi su se serijom 8-0 primakli na 108-107, a na semaforu je u tom trenutku ostalo 2:39 minuta do kraja. U preostalom vremenu više niti jedna momčad nije uspjela poentirati, a posljednju priliku za Lakerse propustio je Cam Reddish koji je promašio tricu dvije sekunde prije kraja. Jimmy Butler je postigao 28 koševa za Heat kod kojega je Bam Adebayo upisao “triple-double” sa 22 ubačaja, 20 skokova i 10 asistencija, dok je strijelce Lakersa predvodio LeBron James sa 30 ubačaja, dok je Austin Reaves uz 23 koševa imao i 10 skokova te 9 asistencija.