LeBron prešao rekordnu granicu od 40.000 poena, pobrao ovacije, a onda je feštu "pokvario" - Nikola Jokić

Autor: Portal Novi list

03.03.2024. 08:28
LeBron prešao rekordnu granicu od 40.000 poena, pobrao ovacije, a onda je feštu

Mrzim činjenicu da sam rekord ostvario u porazu - rekao je LeBron nakon poraza od Denvera kojemu je svjedočio i Novak Đoković

LeBron James je dostigao i prestigao granicu od 40.000 poena, ali Nikola Jokić (35 poena i 10 skokova) i suigrači su se potrudili pokvariti “feštu” u Los Angelesu. Aaron Gordon je tricom na četiri minute prije kraja odveo Nuggetse u vodstvo kojega nisu ispuštali do kraja utakmice.

James je postigao 26 poena uz devet asistencija, a u drugoj četvrtini je ubacio 40.000. poen.

– Postati prvi košarkaš koji je to uspio je velika stvar posebno kada se uzme u obzir povijest, sve velikane koji su prošli kroz NBA. Međutim, meni su uvijek važne pobjede. Mrzim činjenicu da sam rekord ostvario u porazu – rekao je LeBron, koji je pobrao ovacije s tribina kada je dosegao rekordnu brojku.

Na utakmici u Los Angelesu bio je i  Novak Đoković

Luka Šamanić odigrao je pet minuta i ostao bez učinka u sedmom uzastopnom porazu Utaha na gostovanju u Miamiju. Jimmy Butler je bio prvo ime Hetsa sa 37 poena.

Mikal Bridges zabio je 38 poena u pobjedi Netsa nad Hawksima. Brooklyn je sada na omjeru 3-3 s novim trenerom Kevinom Olliem.