Četvrtak, 18. travnja 2024

7 C°

NBA liga

Ivica Zubac postigao devet poena najslabijoj momčadi lige, novi poraz Bucksa, Celticsi iznad svih

Autor: Portal Novi list

15.11.2022. 08:16

Jordan Poole je zablistao s 36 poena u pobjedi aktualnih prvaka protiv Spursa

Paul George je zabio 22 poena u prve tri trećine (uz osam skokova i pet asistencija) što je bilo dovoljno Clippersima za pobjedu nad Rocketsima. U posljednjoj četvrtini priliku su dobile pričuve, Houston je ipak najslabija momčad NBA lige… Ivica Zubac proveo je na parketu 26 minuta, postigao je devet poena, uhvatio sedam skokova i upisao jednu asistenciju. Realizirao je sva tri slobodna bacanja, pogodio tri od pet lopti iz igre.

Marcus Smart postigao je 20 od svojih 22 poena u drugom poluvremenu i odveo Celticse do sedme uzastopne pobjede. Boston je s omjerom 11-3 trenutno najuspješniji sastav NBA lige. Oklahoma je imala 15 poena prednosti u trećoj četvrtini, ali Celticsi su posljednji period utakmice dobili 37:26… Jaylen Brown je zabio 26, Jayson Tatum 27 poena (10 skokova) kod Bostona, Shai Gilgeous-Alexander je predvodio Thunderse s 37 poena.

De’Andre Hunter (24) i Trae Young (21 poen) odveli su Hawkse do pobjede nad Bucksima. Giannis, koji je propustio tri od posljednje četiri utakmice Bucksa zbog problemima s koljenom,  je postigao 27 poena za nešto više od pola sata. No, pogodio je tek osam od 21 lopti iz igre, promašio je i sva tri pokušaja za tri poena. Milwaukee je sezonu otvorio s devet pobjeda, a sada su u upali u crnu rupu. Ovo im je treći poraz u posljednje četiri utakmice.

Warriorsi ove sezone na strani imaju omjer 0-7. Dostižu negativni rekord iz 1989. kada su otvorili sezonu s devet poraza na gostovanjima. No, aktualni NBA prvaci uglavnom pobjeđuju na domaćem parketu. Jordan Poole je zablistao s 36 poena protiv Spursa. Stephen Curry se priključio sa za njega skromnih 16 poena. Priliku su u nastavku dobile pričuve.