Subota, 27. travnja 2024

NBA LIGA

Šamanić i Šarić ostali na klupi, Bogdanović ubacio četiri koša u pobjedi Knicksa

19.03.2024. 09:30

U sinoćnjim susretima NBA lige nastupila su i tri kluba čije boje brane hrvatski košarkaši, no samo je Bojan Bogdanović zaigrao, dok Dario Šarić i Luka Šamanić nisu nastupili.

Bogdanović je zabio četiri koša za 17 minuta provedenih na parketu u gostujućoj pobjedi svojih New York Knicksa protiv Golden State Warriorse sa 119-112. Hrvatski košarkaš je imao šut 2-6 iz igre pri čemu je promašio oba pokušaja za tri poena. Dodao je i dva skoka, te dvije asistencije.

Knickse su u četvrtoj uzastopnoj pobjedi predvodili Jalen Brunson sa 34 koša, te Miles McBride s učinkom karijere od 29 koševa. New York je poveo 18-4 i više nije ispuštao prednost. U posljednjoj četvrtini Warriorsi su se približili na četiri koša zaostatka (95-99), međutim gosti su pobjegli na +11 i do kraja obranili prednost.

“Ova momčad je tijekom cijele godine pokazala da se zna boriti, da je puna srca, čvrstine i zajedništva. Uvijek razgovaramo o našoj obrani, o našem skoku, načinu kako kruži lopta, mislim da smo večeras jako dobro dijelili loptu,” kazao je trener Knicksa Tom Thibodeau za ESPN.

Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Stephen Curry sa 27 koševa, te po pet skokova i asistencija, dok je Trayce Jackson-Davis dodao 19 koševa i 10 skokova. Dario Šarić nije nastupio. Warriorsi su ove sezone kod kuće pali na, za njih, skromnih 17-18.

“Ne znam koji je odgovor, da znamo sigurno bi nešto učinili,” kazao je Curry. Knicksi su sa skorom 41-27 na četvrtom mjestu Istoka, dok su Warriorsi deseti na Zapadu sa 35 pobjeda i 32 poraza.

Utah Jazz je kod kuće poražena od Minnesota Timberwolvesa sa 104-114, a hrvatski košarkaš Luka Šamanić nije nastupio za Utah.

Domaćin je u prvoj četvrtini imao +16 (35-19), no gosti su sredinom druge dionice izjednačili (46-46), a bez prednosti se ušlo i u zadnju četvrtinu (83-83). U posljednjem periodu Minnesota je pobjegla na +10 (109-99) i potom obranila vodstvo.

Timberwolvese je do slavlja predvodio Anthony Edwards sa 32 koša, osam asistencija i sedam skokova, pri čemu je 25 koševa zabio u drugom poluvremenu.

“Uvijek je bio tip koji stvarno može preokrenuti igru. Zna kada treba podići ekipu, zna kada napraviti velike stvari. Sada je puno uglađeniji u onome što radi. Malo je staloženiji, ne žuri toliko,” opisao je Edwardsa njegov trener Chris Finch.

Kod domaćina najefikasniji je bio Collin Sexton sa 24 koša, a Lauri Markkanen je imao 22 koša i 12 skokova nakon šest utakmica izostanka zbog ozljede desnog kvadricepsa. Keyonte George dodao je 15 poena i osam asistencija. Hrvatski košarkaš Luka Šamanić nije nastupio za Jazz koji sa skorom 29-39 drži 12. poziciju na Zapadu. Minnesota je u istoj konferenciji druga sa 47-21.

Vodeća momčad Istoka, Boston je slavila protiv Detroita sa 119-94.

Celticsi su nastupili bez prve zvijezde Jaysona Tatuma, ali i ostatak momčad je bio i više nego dovoljan za jednu od najslabijih momčadi lige. Detroit se dobro držao tek dio sredine prve četvrtine i vodstva 14-12. Boston tada bježi na +8 (24-16) i do kraja susreta više nije ispuštao prednost. U posljednjoj četvrtini Boston je vodio 29 razlike, a na koncu je završilo +25.

Boston je do 54. pobjede uz 14 poraza predvodio kvartet – Jaylen Brown sa 31 košem i sedam skokova, Derrick White s prvim triple-double učinkom u karijeri, 22 koša, 10 skokova i 10 asistencija, Payton Pritchard sa 23 koša, te Kristaps Porzingis sa 20 koševa.

Kod Detroita, koji je sa skorom 12-56 druga najlošija momčad lige (slabiji skor ima tek Washington 11-57), najefikasniji je bio Jaden Ivey sa 21 košem, dok je James Wiseman zabio 12 koševa.

Los Angeles Lakersi nisu imali previše problema protiv Atlanta Hawksa slavivši sa 136-105. Gosti su sjajno ušli u susret, poveli su 11-2 međutim na prvi odmor se otišlo sa +10 za Lakerse (38-28). Domaćin je u drugoj četvrtini imao +18, u trećoj +25, a u zadnjoj i najvećih +35.

LA Lakerse je predvodio D’Angelo Russell sa 27 koševa izjednačivši rekord Lakersa u jednoj sezoni za trice. Pogodivši šest trica protiv Hawksa, Russell je stigao do brojke od 183 u sezoni, izjednačivši rekord franšise iz 1994-95 Nicka Van Exela.

“To je stvarno cool, iskreno. Lijepo je dobiti zasluge za svoju igru ​​i ono na čemu radite i predstavljati to svake večeri,” kazao je Russell koji je imao i 10 asistencija. LeBron James je dodao 25 koševa, 10 asistencija i sedam skokova, dok je Anthony Davis dodao 22 koša i 15 skokova.

Kod Atlante najefikasniji su bili Jalen Johnson sa 25 i Bogdan Bogdanović sa 17 koševa. Lakersi su sada deveti na Zapadu (37-32), dok je Atlanta i dalje deseta na Istoku (30-38).