Premijer ženska liga

Porazi Zadranki od Zagrepčanki

Autor: Šime Ćurko

12.10.2024. 18:35

Loš dan košarkašica Zadra i Zadar Plusa, koje su u trećem kolu Premijer ženske lige izgubile od zagrebačkih ekipa. Praktično po istom scenariju po kojem su u prvom kolu na Višnjiku poražene od FSV-a igračice Zadra izgubile su i od Studija Zagreb, ekipe kojoj je to bila prva pobjeda u sezoni. Završilo je 67:74. Gošće su stalno vodile, a igračice Luke Bujasa se pokušavale vratiti iz minusa. U 26. minuti su se približile na minus dva (49:51), ali su suparnice uzvratile serijom 8:0. Zadnji tračak nade u potencijalni preokret pojavio se u 36. minuti (60:64). Međutim, Zagrepčanke su imale rješenje i za tu situaciju, ubacile su pet koševa i zaključile utakmicu od koje su Zadranke puno očekivale. Puno toga je u igri domaćih išlo na Emiliju Podrug, koja je imala dvostruko-dvostruki učinak (18 koševa, 11 skokova, osam asistencija), ali ponovno se potvrdilo da za nešto više u “al pari” utakmicama “bijelo-plavima” nedostaje širina iskusnijeg igračkog kadra. Dvostruko-dvostruka bila je i Josipa Zovko (16 koševa, deset skokova). Kao preveliki uteg pokazalo se 26 izgubljenih lopti, tako da to što je Zadar imao 12 skokova više nije imalo utjecaja na rezultat. Bujas je minutažu rasporedio na šest igračica (uz Podrug i Zovko to su bile Mihaela Dobrić, Antonija Božić, Lola Stipić), plus Edita Škec (12 minuta). Nedovoljno za prvu domaću pobjedu, pa je Zadar nakon tri kola na omjeru 1-2.
Utakmica Trešnjevke 2009 i Zadar Plusa nominalno je imala status derbija, budući da su obje ekipe bile uspješne u prva dva kola. Međutim, Zagrepčanke su od prve minute dominirale i u prve dvije četvrtine riješile sve dvojbe. Zadranke su podigle kvalitetu igre u trećoj četvrtini, ali je Trešnjevka vrlo brzo sve vratila na “početne postavke” i sjajnom igrom u zadnjoj četvrtini podigla prednost na konačnih velikih plus 37. Plusice, koje ove sezone imaju znatno osnaženi roster, još nisu na razini s kojom bi se mogle suprotstaviti posljednjih godina jednoj od najboljih ekipa u državi. Možda će se to promijeniti u nastavku sezone…

TREŠNJEVKA 2009 102
ZADAR PLUS 65
(26:12, 24:16, 20:24, 32:12)
ZAGREB – ŠSD Pešćenica. Gledatelja: 50. Suci: Goran Rogić, Nika Štampalija, Mia Maesano Krapinec.
TREŠNJEVKA 2009: Novak 18 (0-2), Žaja 6, Rodek, Ćuklin 2, Ćurić 19 (2-2), Gažić 15, Maršić 4, Valčić, Bilić 23 (2-2), Smith 15 (1-1). Trener: Dean Nemec.
ZADAR PLUS: Dingle 11 (3-4), Dražić, Spaić 3, Ljubos, Austin 16 (1-4), Trehub 27 (9-10), Štrmelj 3 (0-2), Diggs 4, Herceg 1 (1-2), Balić. Trener: Šime Kraljević.

ZADAR 67
STUDIO ZAGREB 74
(17:20, 14:15, 23:27, 13:12)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Petar Pepur, Luka Pribisalić, Ivan Polić
ZADAR: Turić 10, Dobrić 5 (1-2), Božić 9, Stipić 6, Klarica, Milković, Lisica, Zovko 16 (3-4), Škec (1-3), Podrug 18 (12-13). Trener: Luka Bujas.

STUDIO ZAGREB: Vukić 19 (5-6), Begonja 8 (2-2), Arnautović 9 (2-2), Bilušić, Matijević, Kulesha 21 (2-2), Dujić 6, Savić 2, Fastova, Lewis 9 (1-2). Trenerica: Danica Talajić.