Nikoli Jokiću pripao veliki obračun protiv Jusufa Nurkića u Arizoni, Dončić postao otac

Autor: Portal Novi list

02.12.2023. 08:16

Kevin Durant skočio na deseto mjesto vječne ljestvice strijelaca u NBA lig

RIJEKA Nikoli Jokiću pripao je dvoboj protiv Jusufa Nurkića u Arizoni. Srpski centar zabio je 21 poen i podijelio 16 asistencija u gostujućoj pobjedi Nuggetsa. Centar iz BiH imao je pritom bolju statistiku, s 31 poenom bio je prvi strijelac Sunsa, ali 45 sekundi prije kraja utakmice zaradio je isključujuću osobnu pogrešku na Jokiću koji je zabio slobodno bacanje za 115:111, a onda s nova dva poena presudio momčadi iz Phoenixa.

Sunsi su igrali bez Devina Bookera, Kevin Durant je postigao 30 poena i s ukupno 27.423 poena skočio na deseto mjesto vječne ljestvice strijelaca NBA lige (preskočio je Mosesa Malonea). Durant je pritom ispalio 25 lopti za osam pogodaka iz igre. U drugom poluvremenu šut iz igre bio mu je 0-10!

Orlando je na krilima Franza Wagnera (31 poen) i Paola Banchera (28 poena, 13 skokova, sedam asistencija) svladao Washington i izjednačio klupski rekord po broju uzastopnih pobjeda (9).

Boston je svladao Philadelphiju nakon što je istekom treće četvrtine Jasyon Tatum (21 poen) izgubio živce i završio na prijevremenom tuširanu. Sixersi su igrali bez Joela Embiida i Tyresea Maxeyja.

Mavsi su bez Luke Dončića izgubili od Memphisa. Njegova dugogodišnja partnerica Anamaria Goltes na svijet je donijela djevojčicu Gabrielu.