Ivica Zubac ubacio 18, Bojan Bogdanović 17, a Luka Šamanić 14 poena

Autor: Portal Novi list

12.12.2023. 08:00

Šamanić i Bogdanović igrali su u porazima, a Zubac u pobjedi svoje momčadi

DETROIT Košarkaši Detroita nastavljaju nizati poraze u novoj sezoni NBA lige, Indiana je u gostima svladale Pistonse 131-123 te je time Detroit upisao dvadeseti poraz u nizu.

Detroit je i dalje najslabija momčad lige s omjerom 2-21, dok je Indiana među boljim sastavima Istočne konferencije te je trenutačno na omjeru 13-8.

Detroit je kroz cijelu utakmicu imao rezultatski kontakt s Indianom, ali je isto tako stalno ganjao zaostatak. Indiana je u završnici i definitivno prelomila susret na svoju stranu kada je četiri i pol minute prije kraja povela 122-112.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je 34 minute za Detroit te je postigao 17 poena uz dvije asistencije, jedan skok, tri osvojene i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao ne osobito dobrih 5-14, kao i 3-9 za tri poena te 4-7 s linije slobodnih bacanja.

Prvi strijelac Detroita bio je Cade Cunningham s 23 poena, a ostvario je i šest skokova te sedam asistencija. Ausar Thompson je ubacio 20 poena uz šest skokova.

Indianu su do pobjede vodili Bennedict Mathurin s 30 i Myles Turner s 23 poena. Mathurin je uz to ostvario osam asistencija i sedam skokova, dok je Turner upisao i osam skokova. Tyrese Hailburton je uz 14 koševa imao i čak 16 asistencija.

Ivica Zubac postigao je 18 poena u pobjedi Clippersa. Hrvatski centar za nešto više od pola sata igre u pobjedi protiv Portlanda uhvatio je i šest skokova, te podijelio tri asistencije. Kawhi Leonard bio je prvo ime Clippersa sa 34 poena, Anfernee Simons postigao je četiri više kod Portlanda.

Luka Šamanić konačno je zaigrao za Utah. Na gostovanju kod Oklahome ubacio je 14 poena uz sedam skokova za 14 minuta provedenih na parketu.