Donovan Mitchell ubacio 45 poena i uništio nade Bojana Bogdanovića i suigrača

Autor: Portal Novi list

01.02.2024. 08:13

Pistonsi su posrnuli u samom finišu susreta protiv Clevelanda

Donovan Mitchell zabio je 20 od svojih 45 poena u posljednjoj četvrtini i odveo Cavalierse do pobjede nad Pistonsima. Jalen Duren je na tri minute prije kraja pogodio za 118:116 vodstvo Detroita, no ubrzo se prednost Bogdanovićeve momčadi počela topiti da bi je sa šest uzastopnih poena u završnici istopio upravo Mitchell. Danilo Gallinari  je postigao 20,  Cade Cunningham 19, a Bojan Bogdanović 17 poena (5-12 šut iz igre…) uz dva skoka kod Detroita.

Ivica Zubac zbog ozljede je preskočio još jednu utakmicu Clippersa. Kawhi Leonard (31) i James Harden (25) su povukli momčad prema pobjede nad Wizardsima.

Shai Gilgeous-Alexander je s 31 poenom umirio Nuggetse koji su nastupili bez Nikole Jokića. Aktualni NBA prvaci  zaključili su utakmicu s 39 posto šuta.

Luka Dončić i Kyrije Irving nisu igrali u porazu Dallasa kod Minnesote.  Karl-Anthony Towns zabio je 29 poena Mavsima.

Kevin Durant se vratio u New York i u svojim Netsima zabio 33 poena u dresu Sunsa. Dočekan je pljeskom uoči utakmice, a za vrijeme utakmice je izazvao svakojake emocije na tribinama pa i negativne povike.

– Volim ušutkati publiku. Pa čak i ovu koju neizmjerno volim – rekao je Durant.