Srijeda, 24. srpnja 2024

Weather icon

Vrijeme danas

28 C°

SP u košarci

Deset od 12 europskih reprezentacija i pet od sedam iz američke zone plasiralo se među 16 najbolji na SP-u

Autor: Hina

30.08.2023. 21:09
Deset od 12 europskih reprezentacija i pet od sedam iz američke zone plasiralo se među 16 najbolji na SP-u

Foto: Australac Xavier Cooks/Foto REUTERS

Od ostatka svijeta prošla je samo Australija



ZAGREB  Deset od 12 europskih reprezentacija i pet od sedam iz američke zone plasirali su se među 16 najboljih momčadi na Svjetskom prvenstvu košarkaša, a od ostatka svijeta pridružila im se samo Australija.


U drugom dijelu grupne faze natjecanja u četiri skupine će biti odigrana još po dva kola, a potom će se po dvije najbolje reprezentacije iz svake od skupina plasirati u četvrtfinale od kojeg kreće nokaut faza.


Osim za naslov svjetskog prvaka, ove će reprezentacije biti u borbi i za nastup na sljedećim Olimpijskim igrama.




Australija se već kvalificirala kao najbolji predstavnik Oceanije, jer je Novi Zeland završio u borbi od 17. do 32. mjesta. Dvije najbolje europske te dvije najbolje američke reprezentacije pridružit će se Australcima i domaćinima Francuzima na olimpijskom turniru u Parizu.


U četvrtak će s natjecanjem započeti reprezentacije koje će se boriti za redoslijed od 17. do 32. mjesta, a u petak kreće natjecanje 16 najboljih momčadi.


 


SP košarkaša - drugi krug
SKUPINA I (Manila)
4. kolo (1.9.):
Srbija – Italija            (10.00)
Dominikanska R. - Portoriko (14.00)
5. kolo (3.9.):
Italija - Portoriko         (10.00)
Dominikanska R. - Srbija    (14.00)
Ljestvica:
1. Srbija           3  3  0  314-223   6
2. Dominikanska R.  3  3  0  249-230   6
3. Italija          3  2  1  253-237   5    
4. Portoriko        3  2  1  285-279   5

SKUPINA J (Manila)
4. kolo (1.9.):
SAD - Crna Gora    (10.40)
Litva - Grčka      (14.40)
5. kolo (3.9.):
Grčka - Crna Gora  (10.40)
SAD - Litva        (14.40)
Ljestvica:
1. SAD        3  3  0  318-215   6
2. Litva      3  3  0  280-204   6
3. Crna Gora  3  2  1  251-236   5    
4. Grčka      3  2  1  256-254   5

SKUPINA K (Okinawa)
4. kolo (1.9.):
Njemačka - Gruzija      (10.30)
Slovenija - Australija  (14.10)
5. kolo (3.9.):
Australija - Gruzija    (9.30)
Njemačka - Slovenija    (13.10)
Ljestvica:
1. Slovenija   3  3  0  280-229   6
2. Njemačka    3  3  0  267-220   6
3. Australija  3  2  1  289-246   5    
4. Gruzija     3  2  1  222-207   5

SKUPINA L (Jakarta)
4. kolo (1.9.):
Španjolska - Latvija  (11.45)
Kanada - Brazil       (15.30)
5. kolo (3.9.):
Brazil - Latvija      (11.45)
Španjolska - Kanada   (15.30)
Ljestvica:
1. Kanada      3  3  0  324-213   6
2. Španjolska  3  3  0  275-207   6
3. Brazil      3  2  1  267-232   5    
4. Latvija     3  2  1  272-257   5