18 C°

Euroliga košarkaša

Barcelona zaustavila pobjednički niz Reala u Euroligi, 16 poena Marija Hezonja

04.01.2024. 07:36

U svom debiju za bolonjski Virtus Ante Žižić je za 12 i pol minuta postigao jedan koš i imao tri skoka

Košarkaši Barcelone svladali su pred svojim navijačima vodeći Real Madrid s 83-78 i tako prekinuli aktualni euroligaški pobjednički niz madridske momčadi od šest utakmica bez poraza.

Barcelonu je do pobjede predvodio Čeh Jan Vesely s 27 koševa, dok je Mario Hezonja sa 16 poena bio drugi strijelac Reala iza Džanana Muse koji je postigao 19 koševa. Hrvatski reprezentativac je uz to protiv svog prvog inozemnog kluba nakon odlaska iz Zagreba imao pet skokova i dvije asistencije. Hezonja i Musa su bili ujedno jedini košarkaši Reala s dvoznamenkastim brojem poena.

U svom debiju za bolonjski Virtus Ante Žižić je za 12 i pol minuta postigao jedan koš i imao tri skoka, ali je njegova nova momčad pobijedila kao domaćin Bayern s 85-83. Danko Branković je u minhenskoj momčadi za šest minuta uspio doći do dva skoka. Gruzijac Tornike Šengelia s 18 koševa, Marco Belinelli sa 16 i Daniel Hackett s 15 poena bili su najbolji u pobjedničkoj momčadi.

Nakon 18 kola vodeći je Real Madrid s učinkom 16-2. Bolonjski Virtus je drugi s 13-5, a Barcelona je treća s 12-6.