18 C°

SP nogometašica

Kolumbijke u dramatičnoj završnici pobijedile Njemačku za osminu finala SP-a

30.07.2023. 15:13

Na 1-1 izjednačila je Alexandra Popp iz penala u pretposljednjoj minuti, da bi pobjedonosni pogodak za Kolumbiju postigla Manuela Vanegas u sedmoj minuti sudačke nadoknade

Kolumbijske nogometašice plasirale su se u osminu finala SP-a svladavši u Sydneyu u skupini H Njemačku s 2-1 golom u sudačkoj nadoknadi.

Kolumbijke je u vodstvo dovela 18-godišnja Linda Caicedo u 52. minuti, a potom je uslijedila dramatična završnica susreta. Na 1-1  izjednačila je Alexandra Popp iz penala u pretposljednjoj minuti, da bi pobjedonosni pogodak za Kolumbiju postigla Manuela Vanegas u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

U drugom susretu ove skupine Maroko je slavio protiv Južne Koreje s 1-0.  Njemačka je u prvom susretu pobijedila Maroko s čak 6-0, dok su Južnoamerikanke u prvom susretu pobijedile Južnu Koreju 2-0.

Kolumbija je na čelu skupine sa svih šest mogućih bodova, dok Njemačka i Maroko imaju po tri boda.