27 C°

ŽNK Donat

Kadetkinje i pionirke remizirale s Goricom

21.05.2024. 10:16

Mlade nogometašice Donata su u 19. kolu Prve HNLŽ gostovale kod Gorice. Dvoboj pionirki završio je 2:2. Zadranke su nakon prvog poluvremena imale prednost od 2:0 zahvaljujući dvostruke strijelkinji Tei Blaić. Činilo se kako će lako privesti susret kraju, no u drugom dijelu Goričanke su iskoristile priliku i iznenadile opuštenije protivnice. U manje od deset minuta razmaka Marija Krunić i Hana Mušinović svladale su vratarku Piu Ušalj i izjednačile na, kako se kasnije ispostavilo, konačnih 2:2. Zadarske pionirke su nakon ovog remija ostale na četvrtom mjestu te su bodovno i dalje izjednačene s trećeplasiranim Međimurjem.

Kadetkinje su odigrale 1:1. Goričanke su povele u 15. minuti pogotkom Nere Stipetić, no »bijelo-plave« su brzo uzvratile i preko Mie Pestić došle do izjednačenja. Budući da je Gorica pretposljednja na ljestvici Zadranke ne mogu biti zadovoljne remijem, nakon kojeg su ostale na trećem mjestu. U 20. kolu Donat će biti domaćin Osijeku.

Kadetkinje

GORICA       1

DONAT       1

VELIKA GORICA – Gradski stadion. Sudac: Darin Hošić. Pomoćnici: T. Čunčić, A. Sučec. Strijelkinje: 1:0 Stipetić (15’), 1:1 Pestić (33’).

GORICA: Sagovac, Čunčić, Cerjan, Martinić, Stipetić, Bužan, Milošćić, Vugrinović (od 46’ Malogorski), Hruškovec, Hruškar (od 76’ Agreš), Drk. Trenerica: Perica Cicijelj.

ZADAR: Ristovski, Lordanić, Stojanov (od 73’ Leblova), Silic, Kanjer, Laća, Ljubičić, Buljat (od 82’ Radić), Žunić, Jokić, Pestić. Trener: Jurica Vuleta.

Pionirke

GORICA   2

DONAT   2

VELIKA GORICA – Gradski stadion. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćnici: D. Hošić, A. Sučec. Strijelkinje: 0:1 Blaić (10’), 0:2 Blaić (44’), 1:2 Krunić (58’), 2:2 Mušinović (67’).

GORICA: Mankas, Petrović, Kapac, Reicher, Kliček, Adžamić, Krunić, Mušinović, Senjak, Rožić, Turković. Na klupi: Mravec, Kopecki, Mikulčić, Iličić, Delić, Grmača. Trener: Adis Hošić.

ZADAR: Ušalj, Čulina, Alinčić, Bilaver, Kardum, Surjan, Šarić, Blaić, Stojanov, Pavlak, Buljat. Na klupi: Smolić, Galić, Yuricek, Bikić, Dundović, Rajević, Dopud. Trenerica: Antonia Goja.