Srijeda, 1. svibnja 2024

25 C°

Premiership

Guardiola stigao do svoje 184. ligaške pobjede, City smanjio zaostatak za vodećim Arsenalom

12.02.2023. 21:00

Bila je to 184. pobjeda Pepa Guardiole u 250 ligaških susreta u Premier ligi, što nije uspjelo niti jednom stručnjaku. Iza njega je Jurgen Klopp koji je u prvih 250 susreta na "otoku" imao 160 pobjeda

MANCHESTER U susretu 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Aston Villu s 3-1 smanjivši zaostatak za vodećim Arsenalom na tri boda, no “Topnici” imaju i utakmicu manje.

Aktualni engleski prvak je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Rodri (4), Ilkay Gundogan (39) i Riyad Mahrez (45+1-11m).

U nastavku susreta Villa je tek ublažila poraz golom Olliea Watkinsa u 61. minuti.

Bila je to 184. pobjeda Pepa Guardiole u 250 ligaških susreta u Premier ligi, što nije uspjelo niti jednom stručnjaku. Iza njega je Jurgen Klopp koji je u prvih 250 susreta na “otoku” imao 160 pobjeda, Jose Mourinho je imao 158 pobjeda, Alex Ferguson 152., a Arsene Wenger 146.

U nedjelju je slavio i Cityjev gradski suparnik, United koji je na gostovanju pobijedio Leeds United sa 2-0, a oba gola “Crveni vragovi” su zabili u posljednjih 10 minuta susreta.

Leeds United se dobro držao, domaćin je imao i nekoliko odličnih prilika, no bodove su ipak osvojili gosti.

ManU je poveo u 80. minuti golom Marcusa Rashforda, da bi slavlje “Crvenih vragova” potvrdio Alejandro Garnacho u 85. minuti.

Na ljestvici i dalje vodi Arsenal sa 51 bodom, City ima 48, a United 46 bodova.

Aston Villa je na 11. mjestu sa 28 bodova, dok je Leeds United ostao na 17. mjestu, prvom iznad zone ispadanja sa 19 bodova.