19 C°

Regionalna liga

Grozdanić i Antić otvorili put prema novoj pobjedi protiv Splita

05.11.2023. 08:16

Vaterpolisti Zadra 1952 treći put ove sezone pobijedili su Split, ovaj put u 8. kolu A-1 regionalne lige. Nakon osvajanja tri boda u 1. kolu na Višnjiku, potom pobjede u Kupu, sinoć su svladali nekadašnji OVK POŠK 12:7 u do sada najuvjerljivijem izdanju u dvobojima protiv Splićana.

Po tri gola za igrače s Višnjika postigli su povratnik Toni Grozdanić i mladi Livio Antić, koji se izborio za minutažu i, kao i cijela momčad, potvrdio da je u sve boljoj formi.

Utakmica je odlučena u drugoj četvrtini, u kojoj su Zadrani obranili svoj gol i od 3:3, otišli na 7:3. Ostatak dvoboja pretvorio se u rutinsko održavanje prednosti za petu pobjedu u sezoni, s kojom su igrači Gorana Jovančevića dohvatili treće mjesto na ljestvici.

Vodi Primorac s 30 bodova (dvije utakmice više), a drugi KPK ima 18 bodova, tri više od Zadra.