32 C°

2. ŽNL

Fotofiniš Svetog Mihovila i Raštana

17.05.2024. 10:31

Najjači ne popuštaju. U 19. kolu Druge županijske nogometne lige pobjede su ponovno upisali i Sveti Mihovil i Raštane te nastavili jurnjavu u borbi za prvaka. Dijeli ih jedan bod na vrhu, koji je trenutačno na strani Mihovila, a do kraja svaki imaju po još dva susreta.

Sv. Mihovil je gostovao Na Šaraju kod Debeljaka i slavio s 3:1. Leon Cukar s dva gola zapečatio je taj susret. Gosti su poveli u 18. minuti upravo preko Cukra, sve samo da bi Jerak u 30.minuti izjednačio. Svega pet minuta kasnije Zelenčić zabija za novo vodstvo gostiju, a »posao« završava Cukar drugim pogotkom u 67. minuti.

Raštane su došle do još lakše pobjede u odnosu na momčad iz Sutomišćice. Oni su na svojem terenu s 4:0 nadigrali Vrčevo. Tri pogotka uz tri različita strijelca zabili su Raštančani u prvom poluvremenu. Galešić je otvorio u 14. minuti, Colić u 17. udvostručio vodstvo, a u 29. Novoselović podigao na visokih 3:0. U 67. minuti, Novoselović golom s bijele točke te svojim drugim na susretu, potvrđuje ukupni »poker« pogodaka. Novoselović je s ova dva pogotka stigao Krnčevića (Arbanasi) u redoslijedu za »Zlatnu kopačku 2. ŽNL«. Obojica sada imaju po 16 pogodaka.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvarila je Podgradina u gostima u Novigradu kod NOŠK-a. Završilo je teniskih 6:1 za goste koji su u Novigrad, zanimljivo, stigli bez zamjena. Bio je to i dvoboj susjeda, kako geografskih tako i na ljestvici. Nakon što su domaćini preko Dujmovića poveli u 20. minuti, ništa nije upućivalo u ono što će se kasnije dogoditi. Samo dvije minute kasnije Baričević je izjednačio, a onda je Žuža u 36. zabio za vodstvo gostiju. Još dva puta su do kraja prvog dijela zabijali gosti. Prvo je Baričević u 40. zabio svoj drugi pogodak, a David Nekić u 44. zabio ukupno četvrti svoje momčadi. David je u 70. došao i do svojeg drugog pogotka, a odličnu predstavu Podgradine završio je Bruno Nekić u 88. minuti. Ovim slavljem Podgradina je skočila na treće mjesto.

DEBELJAK       1

SV. MIHOVIL       3

DEBELJAK – Igralište Na Šaraju. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: Vrkić i Duspara. Strijelci: 0:1 Cukar (18’), 1:1 Jerak (30’), 1:2 Zelenčić (35’), 1:3 Cukar (67’).

DEBELJAK: Mitrović, A. Torbarina, Gambiraža, Smolić, Peričić, Lalić (od 70’ Š. Strenja), Marinović, M. Strenja, Ročak, Jerak, K. Torbarina. Trener: Tomislav Strenja.

SVETI MIHOVIL: Fantov, Kolega, Vojvodić, Vidov, Zelenčić (od 60’ Mekelenić), Cukar, Ortulan (od 75’ Longin), Kolega, Pedišić, Lucin (od 40’ Gotovina), Anić (od 75’ Sikirić). Trener: Krešimir Jaklin.

RAŠTANE       4

VRČEVO       0

RAŠTANE – Igralište Tihomir Mitrović. Sudac: Tomislav Kuman. Pomoćnici: Narančić i Gržeta. Strijelci: 1:0 Galešić (14’), 2:0 Colić (17’), 3:0 Novoselović (29’), 4:0 Novoselović (67’).

RAŠTANE: Kulaš, Milanko, Erlić, R. Katuša, M. Galešić (od 46’ L. Galešić), T. Katuša, Čirjak (od 76’ Vučković), Jakovljević, Colić, D. Katuša, Novoselović. Trener: Mišel Jelenković.

VRČEVO: L. Števanja, Smokrović (od 46’ Katuša (od 64’ Jakara)), Šimunac, Brekalo, Jozinović, J. Števanja, Stojčević, M. Marinović (od 67’ Š. Marinović), Dević (od 56’ Galešić), Galac, Stojčević. Trener: Damir Pankasz.

NOŠK       1

PODGRADINA       6

NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Sudac: Slaven Čirjak. Pomoćnici: Žilić i Lerga. Strijelci: 1:0 Dujmović (20’), 1:1 Baričević (22’), 1:2 Žuža (36’), 1:3 Baričević (40’), 1:4 D. Nekić (44’), 1:5 D. Nekić (70’), 1:6 B. Nekić (88’).

NOŠK: Ivanov, Rončević, Mikecin Oštrić, Dujmović, Buterin, Marković, Brekalo, Šare (od 46’ Šestan), Čolak (od 35’ Proroković), Anzulović. Trener: Zoran Arambašić.

PODGRADINA: Zubčić, Žuža, R. Nekić, D. Nekić, Kalac, Baričević, Rodić, L. Nekić, B. Nekić, Klanac, Lerga.