Petak, 3. svibnja 2024

18 C°

La Liga

Debi iz snova za Barcelonina klinca, 17-godišnjak donio pobjedu Kataloncima i povratak na treće mjesto

22.10.2023. 23:08

Strijelac jedinog gola bio je 17-godišnji Marc Guiu u 80. minuti utakmice, samo minutu nakon što je ušao u igru

U susretu 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Athletic Bilbao sa 1-0.

Strijelac jedinog gola bio je 17-godišnji Marc Guiu u 80. minuti utakmice, samo minutu nakon što je ušao u igru. Bio je to njegov debi iz snova za seniorsku momčad katalonskog velikana.

Barca je blizu gola bila i u 10. minuti, no Joao Felix nije iskoristio veliku šansu, pogodio je prečku. Četiri minute kasnije odličnu priliku je imao i Fermin Lopez, no Unai Simon je obranio njegov udarac.

Baskijski sastav je zaprijetio u 21. minuti, ali je Marc-Andre ter Stegen zaustavio udarac Inakija Williamsa. Isti je igrač pucao i u 44. minuti, no Barcin vratar je bio siguraan.

U nastavku susreta za domaći sastav prilike su imali Felix u 58. minuti, Lamine Yamal u 64. minuti, te Joa Cancelo u 75. minuti, ali bez uspjeha. Pogodak smo konačno vidjeli u 80. minuti, Felix je asistirao, a Guiu zabio za 1-0.

Barcelona se ovom pobjedom vratila na treće mjesto sa 24 boda, jednim bodom manje od vodećeg dvojca Reala i Girone.