Subota, 27. travnja 2024

Premier liga

Crystal Palace svladao West Ham i preskočio Chelsea na ljestvici

29.04.2023. 16:26

S ova tri boda Crystal Palace se pomaknuo na 11. mjesto ljestvice te je preskočio Chelsea, dok je West Ham i dalje blizu opasne zone, na 15. mjestu.

LONDON U prvom subotnjem susretu 34. kola engleske Premier lige nogometaši Crystal Palacea su na domaćem terenu svladali West Ham 4-3.

Gosti su poveli već u devetoj minuti, a domaću mrežu je naciljao češki nogometaš Souček. No, Crystal Palace time nije bio ni najmanje uzdrman. Od 15. do 30. minute dogodila su se čak tri domaća pogotka, a strijelci su bili Ayew, Zaha i Schlupp.

Potom je uslijedio ritam po pogodak na svakoj strani. West Ham je smanjio na 2-3 u 35. minuti kada je strijelac bio Antonio. Domaćin se vratio na dva gola prednosti nakon što je Eze realizirao jedanaesterac u 66., dok je u 72. Aguerd smanjio na 3-4. Zanimljivost je ta da su gosti sva tri pogotka postigli nakon izvođenih kornera.

S obzirom da je West Hamu svaki bod krucijalan u borbi ne bi li i dalje ostao u Premier ligi, do kraja su se očekivali naleti gostujućeg sastava koji se nisu dogodili.

U nedjelju se igraju sljedeće utakmice: Bournemouth – Leeds, Fulham – Manchester City, Manchester United – Aston Villa, Newcastle – Southampton i Liverpool – Tottenham. U ponedjeljak igraju Leicester – Everton, dok kolo završava u utorak utakmicom Arsenala i Chelseaja.